Uroczyste zakończenie klas III 2017/18

I stało się. Kolejni uczniowie opuścili oficjalnie mury szkolne i stali się absolwentami V LO. W piątek 27 kwietnia 2018r. w auli szkoły odbyła się oficjalna uroczystość zakończenia klas III.

Nie mogło zabraknąć podziękowań i wzruszających przemówień do których na pewno należały: przemówienia pani dyrektor Elżbiety Piszczek i uczennicy klasy 3e Julii Gładysz, która w wyjątkowym wystąpieniu poruszyła serca chyba nawet tych, najbardziej odpornych na wzruszające słowa. Głos zabrał również w imieniu Rady Rodziców pan Waldemar Pawilczus, a w imieniu Samorządu Uczniowskiego Grzegorz Pozorski z klasy 2c.
Nagrodom nie było końca, m.in. wręczona została Nagroda im. Stefana Żeromskiego za najlepsze wyniki w nauce, którą odebrał Kacper Raikowski z klasy 3c, oraz Nagrody im. Janusza Sidło dla wyjątkowej osobowości sportowej V LO, którą odebrali: Agnieszka Łuczkowska z klasy 3e, Zuzanna Suchcicka z klasy 3e oraz Dymitr Ostrowski z klasy 3d. Niespodzianką w tym roku było wręczenie nowej nagrody, której regulamin w kwietniu uchwalony został przez Radę Pedagogiczną, a mianowicie Nagroda im. Ireny Jarockiej (naszej wybitnej Absolwentki) dla wyjątkowej osobowości artystycznej V LO. Po raz pierwszy to wyróżnienie trafiło do Aleksego Gałkowskiego z klasy 3b.
Ponadto zostało wręczonych wiele innych wyróżnień i nagród dla naszych maturzystów za trzyletnie zaangażowanie w przedsięwzięcia szkolne oraz udział w konkursach, olimpiadach czy w imprezach sportowych. Uczniowie z najlepszymi wynikami z rąk pani dyrektor odebrali również świadectwa z wyróżnieniem. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez klasę 1e.
Naszym tegorocznym Maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych, dostania się na wymarzone uczelnie i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym,
Coś się skończyło, ale zaczęło się coś nowego. Zwojujcie Świat, ale od czasu do czasu pamiętajcie o Piątce.

Album ze zdjęciami