II miejsce w wojew. pomorskim i I miejsce w Gdańsku dla V LO w rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2017/18!

Z przyjemnością informujemy, że V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku w roku szkolnym 2017/18 zajęło II miejsce w województwie pomorskim w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w sporcie oraz I miejsce w Gdańskiej Licealiadzie Dziewcząt i II miejsce w Gdańskiej Licealiadzie Chłopców. Ponadto w Mistrzostwach Gdańska w Lekkiej Atletyce dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy III miejsce.

Oficjalne podsumowanie sportowej rywalizacji odbyło się 14 czerwca br. na terenie obiektu Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej. Podczas uroczystości wręczania nagród dla najbardziej wyróżniających się szkół w międzyszkolnej rywalizacji, Pani dyrektor Elżbieta Piszczek odebrała z rąk zastępcy Prezydenta miasta Gdańska pana Piotra Kowalczuka, dyplomy i statuetki oraz nagrodę w postaci sprzętu sportowego dla szkoły. Zespół nauczycieli wychowania fizycznego V LO podczas eventu godnie reprezentowała pani prof. Dominika Zielińska.

Naszym sportowcom gratulujemy i dziękujemy za Wasze zaangażowanie i godne reprezentowanie V LO podczas imprez sportowych. Dziękujemy również Rodzicom i całemu Gronu Pedagogicznemu za całoroczne wsparcie nauczycieli wychowania fizycznego i uczniów w ich sportowych zmaganiach.Cieszymy się, że nasza młodzież potrafi wspaniale pogodzić naukę na wysokim poziomie ze sportową pasją.

Wszystkim uczniom V LO dziękujemy za wspólną pracę na zajęciach wf.
Życzymy Wam udanego i aktywnego wypoczynku, bezpiecznych wakacji i niezapomnianych wrażeń z letnich podróży.

Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego

Link do artykułu na stronie GOKF dostępny jest tutaj