Mikrofon ma moc – beatboxowe warsztaty w V LO

Mikrofon ma moc – beatboxowe warsztaty w V LO

Być orkiestrą bez orkiestry? Imitować dźwięk otwieranej puszki, jazdy pociągu, strzału z rewolweru? To wszystko możliwe jeśli opanowało się sztukę języka beatboxu – emitowania różnorodnych dźwięków za pomocą aparatu mowy wzmacniając je mikrofonem.

Właśnie sztuki beatboxu uczyli naszych podopiecznych dwaj mistrzowie z Berlina- Mando i Phil, czyli Daniel Mandolini, oraz Philipe Zeidler  członkowie znamienitego, obsypanego nagrodami teamu „4xSample”.

Zespół rozpoczynał w dniu 18 września tournee po Polsce, zaś wizyta w oliwskiej „Piątce” była rezultatem pracy i wysiłku oraz wsparcia konsulatu RFN w Gdańsku, która to instytucja dofinansowała projekt i nim kierowała. Osobami, które były mózgiem całego przedsięwzięcia są przedstawiciele konsulatu; pani Friedrun Keltsch-Rączka, i pan Giuseppe Lo Coco. Korzystając z niniejszej okazji dziękujemy im serdecznie za taką możliwość.

Artyści z „4xSample”  przez ponad półtorej godziny pomagali ponad 30 uczniom naszego liceum opanować techniki beatboxu. Wykorzystali do tego celu mnóstwo zabawnych gier, kreowali sytuacje i wchodzili w coraz to nowe role. Aula po raz kolejny zamieniła się w scenę, a piątkowicze w artystów z prawdziwego zdarzenia. Wszyscy świetnie się bawili a niektórzy z nas- kto wie?- zostaną może w przyszłości słynnymi beatboxerami?

Podczas wydarzenia nie zabrakło ekipy z TVLO, która filmowała warsztaty I na pewno umieści je na stronie szkoły. Nie przegapcie kolejnych wydarzeń w V LO, śledźcie szkolne plakaty w gablotach, bibliotece i ogłoszenia na stronie „Piątki”. Dzięki Wam sporo się tu dzieje!

tekst: Krzysztof Rześniowiecki

zdjęcia dostępne na profilu fb V LO