Konsul z Ambasady USA w V LO w Gdańsku – środa 24 X 2018

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu, zapraszają na spotkanie z dyplomatą amerykańskim. Pan Konsul Brian Selman przedstawi 3 możliwości wyjazdowe do USA skierowane do uczniów:
– rok szkoły średniej w USA z pełnym dofinansowaniem – program Flex
– studia w Stanach – wybór uczelni, proces aplikacyjny, pobyt na miejscu
– programy wymiany wakacyjnej, niekolidujące z lekcjami w trakcie roku szkolnego, kwalifikują się uczniowie którzy skończą 18 lat do 1 czerwca 2018
 
24 października 2018 roku, środa, godzina 14:00
V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, aula
 
Prelegenci:
Brian Selman, Vice Consul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Brian Selman jest dyplomatą w randze Vice Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Jest to jego pierwsza placówka dyplomatyczna w której pełni służbę jako pracownik Departamentu Stanu USA. Brian przebywał już wcześniej w Europie jako student oraz nauczyciel języka angielskiego – trzykrotnie mieszkał w Rosji w miastach Moskwa, Santk Petersburg oraz Vladimir. Przed dołaczeniem do korpusu dyplomatycznego, pracował na Politechnice w Teksasie jako Doradca do spraw Studiów Zagranicznych. Pan Konsul posiada dwa tytuły licencjackie – Russian Studies oraz International Relations, oraz skończone studia magisterskie z zakresu Russian, East European and Eurasian Studies na Uniwersytecie w Teksasie.
 
Marek Witkowski, specjalista programów wakacyjnych, Camp Counselors USA – Poland, absolwent V LO
Marek Witkowski wysyła studentów i młodzież do Stanów Zjednoczonych. Współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie USA, pomógł już 514 osobom wyjechać do Stanów. Jest ekspertem w 3 obszarach: studia wyższe, szkoła średnia oraz programy wymiany wakacyjnej. Doradza jak wykorzystać pobyt w USA do budowania kariery zawodowej.