Intel przepytuje

W ubiegły czwartek naszą szkołę odwiedzili inżynierowie z firmy Intel w osobach Marcin Kolasiński – Software Engineering Manager, Łukasz Przybylski – Cloud Software Engineer. Tak jak w ubiegłym roku przez dwie godziny dzielili się swoją wiedzą z uczniami klasy 3b (mfi). W tym roku prowadzili mini wykład z architektury procesorów i certyfikatów bezpieczeństwa protokołu HTTPS. Najwięcej jednak emocji wzbudziła symulacja rozmowy rekrutacyjnej. Uczniowie naszej szkoły mogli sami się przekonać, że wiedza i umiejętności to nie wszystko, trzeba jeszcze umieć panować nad stresem podczas takiej rozmowy.

Spotkanie w opinii każdej ze stron było wielce udane. Przedstawiciele firmy Intel byli pod wrażeniem młodzieży naszej szkoły.

Koordynatorem spotkania z ramienia Intela była nasza absolwentka Aleksandra Wisz – Cloud Software Engineer / Design Lead, natomiast z V LO pp. Jarosław Drzeżdżon.

Być może w tym roku będziemy gościć w murach naszej szkoły przedstawiciela firmy Intel z prezentacją na temat cyberbezpieczeństwa.