II miejsce w XV edycji Ogólnopolskiego Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że V Liceum Ogólnokształcące zdobyło II miejsce za udział w XV edycji  Ogólnopolskiego Turnieju Szkół i Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie PCK „Młoda Krew Ratuje Życie” w roku szkolnym 2017/2018. Liczba osób zarejestrowanych: 47 osoby. W tym po raz pierwszy: 36 osób. Krew oddało łącznie: 26 osób (reszta osób się nie zakwalifikowała ze względów medycznych). Łączna ilość zebranej krwi:  11700 ml. Była to wyjątkowa akcja, ponieważ udało się zorganizować Ambulansowy Pobór Krwi w V LO 15.01.2018 roku i 21.05.2018 roku.

Honorowi Krwiodawcy to nasi Absolwenci: z klasy 3A: Maciej Krzemiński, Dominika Marcinkowska, Magdalena Pęda, z klasy 3B: Aleksy Gałkowski, Kamil Leśniak, Michał Szarmach, z klasy 3C: Jan Darecki, Filip Stolarek, z klasy 3F: Jakub Dajnowski, Joanna Dardzińska, Marysia Kopańska, Agnieszka Oleszczak, Dymitr Ostrowski, Beata Roman, Jędrzej Stańczewski. Uczniowie: z klasy  2D Kamil Dziubczyk, z klasy 2E: Dorian Zielonka, Monika Wenzlawska, zklasy 3f: Filip Porębski.  Nauczyciel V LO Jacek Rześniowiecki

Bardzo dziękujemy za wsparcie akcji, odwagę i wielkie serce, aby ratować komuś zdrowie i życie! Do zobaczenia podczas następnej akcji!

Opiekun Akcji: Aleksandra Nazar