Narracje | Instalacje i Interwencje w Przestrzeni Publicznej

Instytut Kultury Miejskiej, organizatora Festiwalu NARRACJE, w dniach 16 i 17 listopada w Gdańsku Oliwie po zmroku ożywił ścianę budynku naszej szkoły. Jeden z projektów artystycznych został zaprezentowany na terenie V LO. Była to praca wideo autorstwa Jakuba Danilewicza (co warto podkreślić, absolwenta  naszej szkoły), wyświetlona na ścianie Piątki.

Kuratorem tegorocznej edycji jest pan Piotr Stasiowski. Strona internetowa festiwalu: www.narracje.eu.

Jakub Danilewicz – urodził się w 1992 r. Studiował na Wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, obecnie na Kunstuniversität Linz pod kierunkiem prof. Christy Sommerer. Brał udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, między innymi w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK i w ramach festiwalu Warszawa w Budowie. Finalista konkursu Artystyczna Podróż Hestii 2016.