Wizyta absolwentki Ewy Międzobrodzkiej

W ubiegłą środę klasę 1b odwiedziła pani Ewa Międzobrodzka – absolwentka naszej szkoły. Aktualnie doktoryzuje się na Vrije Universiteit w Amsterdamie z psychologii. W trakcie pobytu w Polsce, nasz była uczennica, 12 listopada miała wykład otwarty w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. W trakcie wykładu pt. Media, młodzież i dobrostan – co wynika z badań psychologii mediów? zostały przybliżone m.in. badania zespołu naukowego pani Ewy Międzobrodzkiej oraz badań własnych w ramach doktoratu na Vrije Universiteit w Amsterdamie na temat wpływu mediów, szczególnie brutalnych gier komputerowych, na młodzież.

Wizyta w Piątce nie była jedynie wizytą kurtuazyjną. Podczas zajęć z klasą 1b pani Ewa Międzobrodzka rozmawiała na temat wpływu gier na psychikę młodego człowieka. Jak również dzieliła się swoim doświadczeniem z… programowania. Okazało się, że zajmując się psychologią również należy znać podstawy programowania (m.in. matlab, język R).

Zachęcamy również uczniów naszej szkoły, jak również młodych ludzi czytających ten artykuł, by wypełnić krótką ankietę i wykonanie 2 zadań (max. 20 minut).  Do przeprowadzenia badania potrzebny jest dostęp do Internetu i słuchawki lub głośniki. Wyniki posłużą do uzupełnienia o nowe dane do artykułów na temat rozpoznawania emocji i impulsywności u graczy brutalnych gier komputerowych.

Ankieta i zadania znajdują się pod adresem: https://research.millisecond.com/koningsbruggen/start.web