XLIII Olimpiada Języka Angielskiego – Wyniki Etapu Szkolnego

W dniu 13 listopada br. odbył się w V LO Szkolny Etap XLIII Olimpiady Języka Angielskiego, do którego zgłosiło się 85 uczniów z wszystkich klas.

Zawodnicy mieli do napisania 60-minutowy test z leksyki i gramatyki języka angielskiego, z którego można było otrzymać maksymalnie 60 punktów. Wszyscy uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 30 punktów, będą się teraz ubiegać o udział w Etapie Okręgowym, który odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim w styczniu 2019 r. Ostateczna lista zakwalifikowanych zostanie podana do 20 grudnia br.

Miło nam poinformować, że o udział w Etapie Okręgowym ubiegają się: z klasy III a – Błażej Raszyński, Jan Schneider i Adam Żmijewski (uczniowie pp. prof. Jacka Pankraca i Doroty Górecznej); III c – Marcin Zydek (ucz. pp. prof. Sebastiana Zmysłowskiego i Marzeny Maj); II a – Wiktoria Wiśniewska (ucz. p. prof. Marzeny Maj); II c – Daria Gulgowska (ucz. pp. prof. Katarzyny Tusk-Olczak i Jacka Pankraca); II e – Jakub Dybcio (ucz. p. prof. Magdaleny Bajków); I b – Michał Pomirski (ucz. p. prof. Jacka Pankraca).

Gratulujemy i życzymy powodzenia!