Brązowy medal dla Reprezentacji Dziewcząt w Sztafetach Pływackich!

Wyjątkowo 13-go grudnia, a nie 6-go, odbyły się Mikołajkowe Zawody Sztafet Pływackich organizowane przez XVLO w Gdańsku. Nie mogło zabraknąć tam naszych reprezentantów. Rywalizacja odbyła się w miłej i wesołej atmosferze. Sędziowie nie tylko mieli mikołajkowe akcenty, ale i częstowali słodkościami wszystkich uczestników sportowej zabawy. Z przyjemnością informujemy, że nasza reprezentacja dziewcząt w składzie: Karolina Zamarripa (3e), Paulina Jezierska (3e), Wiktoria Szumska (3e) i Agata Wysokińska (2c), stanęła na III miejscu podium, i zdobyła tym samym brązowy medal. Reprezentacja chłopców uplasowała się tuż za podium na miejscu IV. Tegoroczny skład drużyny męskiej to: Maciej Sorbian (3a), Michał Trzciński (3b), Mateusz Porębski (3c) i Dominik Biernacki (1e).

Ponadto organizator zgodził się na wystawienie drugiej sztafety PK (poza konkurencją). Dzięki temu wszystkie chętne dziewczęta mogły wziąć udział w zawodach i sprawdzić się w sportowej rywalizacji. Drugą sztafetę stworzyły: Agnieszka Gawrońska (3c), Aleksandra Wójcikowska (2c), Magdalena Majewska (1d) oraz Maja Daroszewska (1d). Zawodniczką rezerwową była jeszcze Daria Lemmle z klasy 2c, która wsparła reprezentację III LO. Niestety nie dojechała ich czwarta zawodniczka i Daria została poproszona o wystartowanie z trójką dziewczynek z Topolówki. Dzięki temu wszystkie zawodniczki mogły wziąć udział w sztafetach. Warto dodać, że sztafeta III LO wraz z Darią uzyskała najlepszy czas wśród sztafet żeńskich. Niestety z wiadomych powodów nie mogła liczyć się w klasyfikacji końcowej.
Wszystkim naszym Reprezentantom dziękujemy za udział w Mikołajkowych Sztafetach Pływackich, wspaniałą sportową postawę i godne reprezentowanie V LO. Dziewczętom gratulujemy medalu!
Mamy nadzieję, że pod koniec marca 2019 zorganizowane zostaną Mistrzostwa Gdańska w pływaniu indywidualnym w Zespole Szkół Energetycznych. Trenujcie, bo warto brać udział w fajnych, sportowych przedsięwzięciach.

Dziękujemy organizatorom XV LO za zaproszenie na zawody i wspaniałą, przyjazną atmosferę, a zawodniczkom III LO i opiekunowi za możliwość wspólnego startu.

z pływackimi pozdrowieniami,
Aneta Lechman
w imieniu Zespołu Nauczycieli Wychowania Fizycznego VLO

więcej zdjęć tutaj