Gdańska Noc Szachowa

W nocy z 6 na 7 kwietnia 2019 r. w V Liceum Ogólnokształcącym miało miejsce nietypowe wydarzenie – po raz pierwszy odbyła się Gdańska Noc Szachowa. Turniej rozpoczął się w sobotę o godz. 20:00, a zakończył w niedzielę o godz. 6:00, wymagał więc od uczestników wytrzymałości oraz umiejętności skupienia się mimo ogromnego zmęczenia. Naszą szkołę w turnieju reprezentowała Aleksandra Borsuk 2b, udział wziął również absolwent V LO Dymitr Ostrowski. Organizacji turnieju podjął się Przemysław Kindler, a w sędziowaniu pomagała Karolina Kindler 2b (obydwoje UKS Korona Gdańsk). Cieszymy się, że współpraca nawiązana z UKS Korona Gdańsk owocuje kolejnymi turniejami szachowymi w V LO oraz sprawia, że coraz więcej naszych uczniów próbuje poznać tajniki tej wspaniałej gry.

Z szachowym pozdrowieniem,

Dominika Zielińska

opiekun zawodów z ramienia V LO”