Wycieczka klasy II c do Edynburga

W dniach 11-15 czerwca klasa II c przebywała na wycieczce w Edynburgu. W jej programie znalazły się nie tylko takie atrakcje jak zamek edynburski, Royal Mile, czy pałac Holyrood, ale również mniej znane, ale nie mniej interesujące miejsca. Klasa zwiedziła National Gallery of Scotland (m. in. dzieła Rembrandta, van Dycka, Gauguina i Moneta), katedrę św. Idziego, Muzeum Dzieciństwa (ekspozycja historycznych zabawek) oraz Muzeum Miasta Edynburga. Podziwialiśmy widoki miasta i jego okolic z Calton Hill oraz z Arthur’s Seat – wygasłego wulkanu sprzed 340 milionów lat, górującego nad Edynburgiem. Odwiedziliśmy Królewski Ogród Botaniczny i wzięliśmy udział jako obserwatorzy w sesji Parlamentu Szkocji. Wycieczka była okazją do posłuchania specyficznego dialektu języka angielskiego, tzw. Scottish English jak również (dla niektórych) okazją do posmakowania specjałów kuchni brytyjskiej, takich jak słynne fish and chips. Nawet jeśli pogoda nie rozpieszczała nas przez cały pobyt, to wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Szczególnie podziękowania i wyrazy uznania należą się uczennicom klasy II c, Magdalenie Jelińskiej i Jagodzie Kazanie za opracowanie programu wycieczki.

Funkcje opiekunów grupy pełnili p prof. Katarzyna Tusk-Olczak (wychowawczyni), p. prof. Agnieszka Kabala i p. prof. Jacek Pankrac.