Memoriał Janusza Sidło

W niedzielę 23 czerwca 2019 r. odbył się XXII Grand Prix im. Janusza Sidły na Stadionie Leśnym w Sopocie.
Sportowy event oficjalnie otworzyła pani Ewa Sidło, żona wybitnego sportowca oraz prezydent Sopotu, pan Jacek Karnowski.
Janusz Sidło absolwent V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku (matura 1952), wybitny polski lekkoatleta i patron sali gimnastycznej V LO od czerwca 2015 roku. To pierwszy Europejczyk, który przekroczył barierę 80m w rzucie oszczepem w 1953 roku. Pięciokrotnie reprezentował Polskę w Igrzyskach Olimpijskich jako zawodnik Spójni Gdańsk, obecnie SKLA Sopot.
Co roku w Sopocie odbywa się Grand Prix im. Janusza Sidły, by uczcić pamięć słynnego, polskiego lekkoatlety.
Od 2016 roku na zakończenie klas maturalnych w Piątce wręczana jest Nagroda im. Janusza Sidło dla ucznia, najlepszego sportowca V LO. Na szkolnej uroczyści zawsze obecni są pani Ewa Sidło lub brat pani Ewy, pan Zbigniew Chodorowski (oboje na zdjęciu).
Organizatorom wczorajszych zawodów dopisała zarówno pogoda jak i wspaniała publiczność. Oczywiście bohaterowie wydarzenia również nie zawiedli i dostarczyli niezapomnianych emocji. Na 400m zwyciężyła Anna Kiełbasińska uzyskując wynik 51.79. Mutaz Isa Barshim z Kataru zwyciężył w skoku wzwyż. Michał Haratyk był najlepszy w pchnięciu kulą i uzyskał odległość 21.12 m. Natomiast w konkurencji rzut oszczepem w której to specjalizował się Janusz Sidło, nie zawiódł Marcin Krukowski, który zwyciężył dzięki wynikowi 82,33 m.
Dyrektorowi Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego panu Jerzemu Smolarkowi gratulujemy udanych zawodów!
W XXII Grand Prix Sopotu imienia Janusza Sidły rozegrano 12 konkurencji z udziałem zawodniczek i zawodników z 20 krajów.

Z przyjemnością uczestniczyłam w memoriale Janusza Sidły, absolwenta V LO i patrona obiektów sportowych naszej szkoły.
Cieszę się również, że mogłam spotkać przyjaciół Piątki, panią Ewę Sidło i pana Zbigniewa Chodorowskiego.
Warto przypomnieć, że w tym roku szkolnym Nagrodę im. Janusza Sidło otrzymali Kalina Posańska i Patryk Martyniak z klasy 3d. Ciekawe kto za rok otrzyma tą prestiżową nagrodę na zakończenie roku szkolnego klas maturalnych …? 🤔😁

ze sportowymi i wakacyjnymi pozdrowieniami 😁💪😎🏖,
Aneta Lechman

Więcej o wydarzeniu:
https://sport.trojmiasto.pl/Gwiazdy-nie-zawiodly-na-XXII-Gr…

https://galeria.trojmiasto.pl/Sean-Szalek-777730.html…

Fotoalbum z wydarzenia: http://bitly.pl/otjKn