Zostań dawcą szpiku dla Moniki – absolwentki Piątki

„Jeśli możesz mi pomóc. Nie odmawiaj, nie mów nie.” Proste słowa z piosenki Kasi Kowalskiej są najtrudniejsze do wypowiedzenia przez kogoś, kogo los nagle boleśnie doświadcza, a jego życie całkowicie uzależnia od szlachetności innych ludzi. Społeczność Piątki tworzą ludzie, którzy nie raz angażowali się w ratowanie drugiego człowieka. Jest wśród nas wielu honorowych krwiodawców, należy więc wierzyć, że wśród uczniów, nauczycieli i absolwentów Piątki znajdą się również dawcy szpiku.

Wydarzenie „Trójmiasto przeciw białaczce”organizuje Fundacja DKMS w dniach 16-17 sierpnia br. podczas Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy w Amber EXPO na ul. Żaglowej 11. Sczegóły wydarzenia na Facebooku.

Wierzymy w to, że uda się uratować Monikę Witkowską, naszą absolwentkę, która już raz wygrała walkę z nowotworem. A tak mówią o niej jej przyjaciele:

„W każdym jej słowie, geście, uśmiechu czuć radość i pasję życia. Kocha sport: jest instruktorem narciarstwa, uwielbia zumbę, przejażdżki rowerem i spacery brzegiem morza. Każdą wolną chwilę spędza z przyjaciółmi i rodziną. Jest wzorem do naśladowania i najlepszą przyjaciółką dla swoich dorosłych już córek – Martyny i Pauliny, z których jest bardzo dumna, ponieważ wyrosły na wrażliwe, dobre i życzliwe kobiety.
Monikę cieszą małe – wielkie sprawy. W każdej minucie znajduje coś dobrego, uczy ją każde życiowe doświadczenie. Los Jej nie oszczędzał. W 2014 roku zachorowała i zwalczyła raka piersi. Już nic nie mogło Jej pokonać. Jednak w życiu trafiła na kolejną burzę. W kwietniu tego roku zdiagnozowano u niej nowotwór krwi. 
Jedynym ratunkiem jest dla Moniki przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego! Może od Ciebie? Zarejestruj się! Pomóż Monice i innym chorym cieszyć się życiem!”