Salon maturzystów Perspektywy 2019

Organizatorzy Gdańskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2019 serdecznie zapraszają uczniów klas maturalnych i ich nauczycieli w dniach 9-10 września br. na Uniwersytet Gdański (Wydział Prawa i Administracji, ul. Bażyńskiego 6). Został przygotowany dla uczniów bardzo interesujący program spotkań i prezentacji, na który już można się zapisywać. Ze względu na wygodę i bezpieczeństwo młodzieży, na wszystkie spotkania programowe obowiązują zapisy przez internet.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2020 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. W programie jest także wykład dyrektor Ireny Łaguny„Wszystko o maturze 2020”, w którym przedstawione zostaną wymagania, procedury, sposoby działania w sytuacjach kryzysowych, czyli kompendium wiedzy na temat czekającego uczniów egzaminu. To wiedza na wagę sukcesu!

Swoją ofertę studiów zaprezentują maturzystom uczelnie z regionu i całej Polski. Będzie to dla młodzieży okazja do zapoznania się z zasadami rekrutacji, planowanymi nowymi kierunkami i warunkami studiowania. Wizyta na Salonie z pewnością pomoże uczniom w podjęciu decyzji dotyczących dalszego kształcenia. Organizatorzy zachęcają młodzież do aktywnego uczestnictwa – przedstawiciele uczelni chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.