Mamy to! I miejsce w rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych w Gdańsku w ramach gdańskiej Licealiady!

Z przyjemnością informujemy, że V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku zajęło I miejsce w Rywalizacji Sportowej w ramach Gdańskiej Licealiady Szkół Ponadpodstawowych za rok szkolny 2018/19.
Inauguracja nowego Sportowego Roku Szkolnego odbyła się w środę 25 września 2019 roku w siedzibie Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. Uroczystego otwarcia tegorocznej edycji Gdańskiej Olimpiady Młodzieży dokonała dyrektor Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego pani Marlena Zajdzińska – Pełka. Dyrektorów gdańskich szkół, nauczycieli i uczniów zgromadzonych na uroczystości, powitał również Zastępca Prezydenta Gdańska pan Piotr Kowalczuk. Podczas gali podsumowano klasyfikację ubiegłorocznej edycji Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Szkołą o najwyższym udziale uczniów w rozgrywkach międzyszkolnych, która przez najbliższy rok szkolny będzie nosiła zaszczytne miano najbardziej usportowionej szkoły Gdańska, zostało V Liceum Ogólnokształcące❗️
Pani dyrektor Elżbieta Piszczek odebrała z rąk zastępcy prezydenta Gdańska wyróżnienie i certyfikat na nagrody sportowe. Podczas gali V LO reprezentowała również pani prof. Dominika Zielińska oraz uczniowie klas 2d i 2c, reprezentujący Piątkę w ubiegłorocznych wydarzeniach sportowych.
Pragniemy podziękować wszystkim naszym uczniom i absolwentom, którzy reprezentowali V LO w rozgrywkach i zawodach sportowych w roku szkolnym 2018/19. Ogromne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy wyrażali pisemną zgodę na udział swoich dzieci w imprezach sportowych. Dziękujemy także Dyrekcji V LO i Gronu Pedagogicznemu za wsparcie działalności sportowej w naszej szkole, za wyrozumiałość i elastyczne podejście do naszych sportowców.
Sukces sportowy cieszy nas tym bardziej, że uczniowie V LO chętnie biorą udział nie tylko w zawodach sportowych, ale i aktywnie uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego. Wielu naszych zawodników godzi sportową pasję z nauką na wysokim poziomie, a także z udziałem w wielu innych projektach i przedsięwzięciach szkolnych i pozaszkolnych . Świadczą o tym wysokie wyniki Piątki w rankingach szkół ponadgimnazjalnych.
Warto przypomnieć, że od 2016 roku w Piątce przyznawana jest Nagroda im. Janusza Sidło dla ucznia, najlepszej osobowości sportowej. W roku szkolnym 2018/19 byli nimi: Kalina Posańska i Patryk Martyniak z klasy 3d. Ponadto na zakończenie klas I i II wręczane są co roku nagrody dla multisportowca. Najbardziej zaangażowanymi w życie sportowe szkoły w roku szkolnym 2018/19 byli: Maja Daroszewska z obecnej klasy 2d, Filip Bieszke i Rafał Curyło z obecnej klasy 2c, którzy wzięli udział w największej ilości zawodów.

Kto zostanie laureatem nagrody im Janusza Sidło w 2020 roku, a kto otrzyma puchar multisportowca w roku szkolnym 2019/20? Czas pokaże … 

Dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze zaangażowanie w sportowe życie szkoły. Przed nami rok nowych wyzwań. Mamy nadzieję, że uczniów kochających sportową rywalizację nie zabraknie i w tym roku szkolnym.

ze sportowymi pozdrowieniami,
Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego
Aneta Lechman
Aleksandra Nazar
Izabela Wójcik
Dominika Zielińska

Klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych 2018/19:

Klasyfikacja uwzględnia ilość uczniów z danej szkoły biorących udział  w Gdańskiej Olimpiadzie Młodzieży w stosunku do ilości uczniów danej szkoły oraz stosunek uczestnictwa szkoły w zawodach organizowanych w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.

Klasyfikacja pierwsze dziesiątki:

1 miejsce –         V    Liceum   Ogólnokształcące

2 miejsce –         II   Liceum   Ogólnokształcące

3 miejsce –         Gdańskie   Liceum   Autonomiczne

4 miejsce –         Zespół   Szkół   Ogólnokształcących   

5 miejsce –         III  Społeczna   Szkoła   Podstawowa 

6 miejsce –         XIX  Liceum   Ogólnokształcące

7 miejsce –         Szkoła   Podstawowa   nr   8       

8 miejsce –         Szkoła   Podstawowa   nr 48      

9 miejsce –         VIII   Liceum   Ogólnokształcące

10 miejsce –      Szkoła   Podstawowa   nr 92 

żródło:
https://www.gokf.gda.pl/Home/News/473