Aleksander Jakusz w finale Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej!

Z dumą zawiadamiamy, że Aleksander Jakusz znalazł się w gronie 28 finalistów IV edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Do zawodów okręgowych dopuszczonych zostało 130 uczestników z całej Polski spośród prawie tysiąca biorących udział w zawodach szkolnych. Na drugim etapie zadaniem olimpijczyków było przygotowanie projektu kampanii marketingowej nowej produkcji filmowej, napisanie analizy wskazanej sceny z filmu, interpretacja plakatu filmowego oraz napisanie testu sprawdzającego wiedzę z zakresu historii kina i komunikacji społecznej. Poziom uczestników był bardzo wyrównany, o znalezieniu się w gronie najlepszych decydowały pojedyncze punkty.

Warto przy okazji docenić również bardzo dobry wynik i wysoką lokatę w rankingu ogólnopolskim Aleksandry Jackowskiej, która mimo że nie znalazła się w ścisłej czołówce, potwierdziła, że należy do grona najlepszych filmoznawców w gronie licealistów.

Obojgu olimpijczykom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie do olimpiady. Olkowi składamy gorące gratulacje i liczymy na sukces w zawodach centralnych, ktore odbędą się  3 i 4 kwietnia 2020 r. w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym w Warszawie.