WYJĄTKOWY PIĄTEK W PIĄTCE! DZIEŃ ZAKOŃCZENIA EDUKACJI MATURZYSTÓW V LO 2020

Drodzy Abiturienci,

Dzisiaj przeżywacie wyjątkowy dzień. Wyjątkowy, bo oficjalnie zakończyliście  trzyletnią edukację licealną w murach „Piątki”. Wyjątkowy, bo nie spotykamy się dzisiaj, aby wspólnie uczestniczyć w pięknej i niepowtarzalnej ceremonii zakończenia roku szkolnego . Czekamy z niecierpliwością na moment wspólnego przeżywania uroczystości wręczania świadectw ukończenia szkoły, podczas której, będziemy mieli przyjemność pogratulowania Wam wysokich wyników w nauce, na które pracowaliście przez ostatnie trzy lata.

Innych powodów do radości będzie naprawdę dużo. Wszyscy bez wyjątku zakończyli ten etap edukacji, a wielu z Was osiągnęło znaczące sukcesy na skalę ogólnopolską a nawet międzynarodową.

Nasz tradycyjny już pociąg z napisem V LO Gdańsk zatrzyma się dzisiaj na nietypowej stacji – koniec edukacji V LO w trybie on-line. Niestety, nie będzie jeszcze można, jak bywało w przeszłości, przejść na peron o nazwie Matura. Abiturienci będą nadal zajmowali swoje miejscówki w pociągu i spotykali się w wirtualnych salach lekcyjnych z nauczycielami, którzy pozostaną Waszymi konsultantami do czasu egzaminu dojrzałości.

Ten pociąg ma opóźnienie, bo maj się zbliża, a matura nie…..Czekamy zatem cierpliwie na termin jej rozpoczęcia i szukamy powodów do drobnych radości oraz światełka w tunelu podczas tej nietypowej podróży. Jesteśmy w niej ciągle razem i dlatego nie mam wątpliwości, że ostatecznie dotrzemy szczęśliwie do finałowego przystanku, który będzie  zwieńczeniem  Waszej edukacyjnej drogi.

Do zobaczenia w Piątce!

Dyrektor Elżbieta Piszczek z Gronem Pedagogicznym i Pracownikami V LO