Wychowanie fizyczne

Rower to jeden z najbardziej uniwersalnych środków transportu. Jest łatwy w obsłudze, tani w eksploatacji, w zatłoczonych miastach pozwala nam przemieszczać się szybciej, niż samochodem lub komunikacją miejską. Jednak największą korzyścią jaką odniesiemy z regularnej jazdy na rowerze jest poprawa kondycji i stanu naszego zdrowia. Przesiadając się z samochodu na rower dbamy nie tylko o siebie, ale też o środowisko.

Wpływ roweru na naszej zdrowie jest ogromny! Podczas godzinnej jazdy na jednośladzie możemy spalić od 300 do nawet 800 kalorii w zależności od:

  • tempa,
  • składu i masy ciała,
  • typu roweru,
  • pogody.                                                                                                                    1. Jak prawidłowo rozgrzać się przed rowerem https://youtu.be/SS49JFghY74   2. Tabata na stojąco 30 min https://youtu.be/GevDkr8a6Nc 3. Rozciąganie po bieganiu, po treningu https://youtu.be/R5ERncErrI0                                                                                                Życzę miłego weekendu !