Szymon Wielewski pierwszym Laureatem Nagrody im. Zofii Czerwińskiej dla wyjątkowej osobowości artystycznej V LO

Przypominamy, że w tym roku szkolnym w kwietniu Rada Pedagogiczna V LO w Gdańsku uchwaliła nową nagrodę dla uczniów utalentowanych artystycznie. Patronką Nagrody została Zofia Czerwińska wspaniała aktorka teatralna i filmowa, nasza absolwentka, która odeszła od nas w marcu ubiegłego roku.
Z przyjemnością informujemy, że pierwszym Laureatem tej wyjątkowej Nagrody został Szymon Wielewski z klasy 3b. Szymon wyróżniony został za wyjątkowe zaangażowanie w artystyczne życie szkoły w latach 2017-2020 w tym m.in. uświetnianie swoimi występami muzycznych eventów, udział w Talentach Piątki oraz za niezapomnianą kreację Konrada w szkolnym przedstawieniu „Dziady” Adama Mickiewicza.


Warto przypomnieć, że przedstawienie „Dziady” wystawianie było w szkolnej auli, w Oliwskim Ratuszu, a także na deskach Teatru na Plaży im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie gdzie na widowni zasiadł sam Jerzy Stuhr.
Spektakl VLO w Gdańsku zyskał uznanie jury ICTF Sopot – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dziecięcych, które postanowiło przyznać mu Nagrodę Specjalną. W jury zasiadali m.in. znany aktor prof. Jerzy Stuhr, ceniona pisarka i dziennikarka Magdalena Grzebałkowska oraz choreografka Sopockiego Teatru Tańca Joanna M. Czajkowska.
Link do artykułu o wydarzeniu dostępny  jest tutaj


Link do posta o uchwaleniu Nagrody im. Zofii Czerwińskiej dostępny jest tutajhttps://tiny.pl/7cnsh


Link do albumu z zakończenia roku szkolnego klas III na szkolnym facebooku https://tiny.pl/7c4xx