Święto Edukacji Narodowej w czasach pandemii

W warunkach pandemii nie mogły odbyć się tradycyjne uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole, organizowane od lat przez uczniów dla kadry i emerytowanych nauczycieli VLO, dlatego klasa 2Cp miała nie lada problem, żeby uświetnić październikowe święto pracowników oświaty. Nadzwyczajna sytuacja zmusiła tegorocznych organizatorów do kreatywności i wyjątkowego zaangażowania. Tydzień wcześniej uczniowie klasy uniwersyteckiej przygotowali spersonalizowane kartki dla emerytów, jednocześnie zainicjowali akcję pisania osobistych życzeń dedykowanych pedagogom przez uczniów całej szkoły. Życzenia te zostały przekazane adresatom podczas poniedziałkowego spotkania inaugurującego obdchody Dnia Edukacji Narodowej.

W warunkach reżimu sanitarnego aula V Liceum zmieniła na chwilę swoje przeznaczenie z miejsca sprawdzania wiedzy (choć napisanie niezapowiedzianej kartkówki nie ominęło tym razem również nauczycieli) w salę koncertową (spotkanie uświetniły znakomite występy Estery Laskowskiej, Lilii Hurless, Bianki Browczuk, Ady Gąsior, Mai Łazickiej i Oli Szpejankowskiej), by chwilę poźniej zamienić się w nastrojową kawiarnię, w której zaproszeni goście mogli skosztować delicji przygotowanych przez uczennice 2Cp: Basię Michalską, Różę Wykland, Luizę Sumisławską, Michalinę Walkowiak, Esterę Laskowską. Uroczystość prowadził Maciej Chrapkiewicz, którego słowa skierowane do pedagogów nie miały nic wspólnego z kurtuazją, Maciej podkreślił, że najważniejszą wartością docenianą przez uczniów najlepszej w Gdańsku szkoły nie są same rankingi maturalne, ale wyjątkowe relacje interpersonalne między uczniami i nauczycielami Piątki oraz zdolność nauczycieli do zarażania swoją pasją.

W organizację imprezy zaangażowała się cała klasa, ale jej kreatorką, a zarazem mistrzynią ceremonii była nieoceniona Paula Skalska, która sprawiła, że w auli zapanował magiczny nastrój i że w naszych wspomnieniach (wbrew trudnym okolicznościom) pozostanie na długo ta niezwykła atmosfera. Wsparcia technicznego udzieliła niezawodna ekipa z klasy 2Bp: Mateusz Gawlik, Olek Gwóźdź i Olek Nowak. Dokumentację fotograficzną wykonały: Paulina Wójtowicz, Nikola Piotrowska, Ola Szpejankowska, Maciej Chrapkiewicz, a kolaż zdjęć przygotował Konrad Dadasiewicz.

Dziękujemy za wspaniale zorganizowane wspólne święto!

Przy okazji zapraszamy wszystkich do auli, żeby obejrzeć zainicjowaną przez p. Rześniowieckiego instalację, która odegrała ważną rolę w budowaniu nastroju wnętrza.