Filmowy kwartet olimpijski

Z ogromną radością zawiadamiamy, że w tegorocznej V edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej aż czworo uczniów Piątki awansowało do drugiego etapu, zajmując wysokie lokaty w ogólnopolskim rankingu. Są to Maja Dybuk z klasy 3D, Paweł Cuper i Filip Maniecki z klasy 2Dg oraz Paweł Pstrągowski z klasy 2Bg. W pierwszym etapie olimpiady wzięło udział blisko 600 pasjonatów kina z 200 szkół z całej Polski, niespełna 160 awansowało do drugiego etapu. Przed naszymi uczniami trudne zadanie, bo do finału awansuje tylko 20 osób, ale już znakomite wyniki etapu szkolnego dają nadzieję na sukces! 

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Autotematyzm i autobiografizm. Kino i twórcy patrzą w lustro.” Dla pasjonatów kina atrakcyjne zadania i projekty olimpijskie to nie tylko wyzwanie, któremu trzeba sprostać, ale szansa na pogłębianie swoich pasji i rozwój wewnętrzny. 

Gratulujemy serdecznie naszym olimpijczykom pierwszego spektakularnego sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne, mocno wierząc, że podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie naszej szkoły znajdą się w gronie laureatów!