„Wiersenki”Macieja Grycendlera

Macieja Grycendlera dobrze pamięta (i bardzo dobrze wspomina) kilka roczników absolwentów Piątki, jest on bowiem zarówno jej absolwentem, jak i byłym nauczycielem muzyki w naszej szkole. Przez 10 lat profesor Maciej Grycendler rozwijał i promował talenty artystyczne uczniów V LO w Gdańsku. Zanim zaczęto cyklicznie organizować koncerty „Talentów Piątki” w naszej szkole, zespół muzyczny „Czarno na Białym” stworzony przez Macieja Grycendlera uświetniał wszystkie szkolne uroczystości i Jubileusze i wraz ze swoim Mistrzem wygrywał konkursy wokalne.

Niedawno Maciej Grycendler (jak zawsze podkreśla) – „dumny absolwent oliwskiej Piątki” ofiarował swojej szkole na trudne czasy płytę z piosenkami, które swoim lirycznym brzmieniem przenoszą słuchaczy do krainy łagodności, niosąc piękne przesłanie. Od nowego roku wraz z nastaniem – miejmy nadzieję – lepszych czasów, zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby posłuchać „Wiersenek” Macieja Grycendlera do V LO. W starych kątach budynku na Polanki 130 można będzie wysłuchać kameralnego koncertu dawnego nauczyciela Piątki, a jego samego  na pewno można będzie spotkać podczas kolejnego koncertu „Talentów Piątki”, bowiem Maciej Grycendler nigdy nie przegapił żadnego wydarzenia artystycznego w naszej szkole. Jego wielkim marzeniem jest wspólny koncert z wszystkim wokalistami zespołu „Czarno na Białym”. Czekamy na to wydarzenie z nadzieją.