Fit Eko Challenge – podejmij wyzwanie!

Drodzy uczniowie,
czy dacie się namówić do wzięcia udziału w kolejnym sportowym projekcie? Mamy nadzieję, że tak.
Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego zaprasza do sportowo-ekologicznego wyzwania – Fit Eko Challenge!
Tym razem sport łączymy z ekologicznym przesłaniem. Pokażmy, że w Piątce jesteśmy aktywni i eko. Wykonaj zdjęcie z treningu lub ze swojej sportowej aktywności w terenie bądź w warunkach domowych i przekaż swoje eko przesłanie. Fotkę bądź fotki wyślij do swojego nauczyciela wychowania fizycznego i spodziewaj się niespodziewanego czyli nieskończonej popularności na piątkowej stronie.
Nasze przesłania:
Jeśli nie masz ciężarków, to pani Dominika Zielińska ma dla Ciebie rozwiązanie. Buteleczki z wodą możesz z powodzeniem wykorzystać do ćwiczeń w domu jak i w terenie, ale nie zapomnij, aby po ich wykorzystaniu segregować plastik. Pani Aleksandra Nazar jest miłośniczką eko transportu. Po co brać auto, skoro na małe zakupy można jeździć na rowerze i przy okazji ćwiczyć mięśnie nóg. Pani Aneta Lechman biega i nie zapomina o dbaniu o przyrodę. Przypomina, aby ptaków nie karmić chlebem, a podczas zakupów korzystać z papierowych toreb lub wielokrotnego użytku.
Wspaniałym miejscem do aktywności sportowej może być Twoja domowa przestrzeń, kawałek tarasu, albo ogródek jeśli masz takie możliwości. To przesłanie pani Izabeli Wójcik, która przy okazji zachęca do korzystania z butelek wielokrotnego użytku. Z nich też woda smakuje wyśmienicie.

A Ty? Jaki masz pomysł na trening i ekologiczne przesłanie?
Bądź fit i eko! Podejmij wyzwanie!