Srebrny medal i wspaniały występ reprezentantów V LO w Festiwalu Sztafet

Po półtora roku przerwy V LO w Gdańsku wzięło udział w międzyszkolnych zawodach sportowych. Festiwal sztafet to impreza, po raz pierwszy organizowania przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, w której reprezentacje dziewcząt i chłopców rywalizowały na dystansach 4×100 i 4×400 metrów.

Nasze drużyny zaliczyły bardzo udany start.
Sztafeta dziewcząt 4x400m w składzie (w kolejności zmian): Małgorzata Woźniak (1a), Konstancja Bystroń (1a), Luiza Sumisławska (3Cp) i Hanna Stankiewicz (2b) wywalczyła II miejsce i zdobyła tym samym pierwszy, srebrny medal dla V LO w roku szkolnym 2021/22.
Sztafeta dziewcząt 4x100m w składzie (w kolejności zmian): Amelia Radecka (3Cp), Wiktoria Richert (1a), Barbara Michalska (3Cp) i Justyna Szumczyk (2b) zajęła wysokie IV miejsce tuż za podium.

Wspaniały bieg zaliczyły również męskie sztafety. Reprezentacja chłopców na dystansie 4x400m była o krok od medalu, uplasowała się na IV miejscu. Nasi lekkoatleci na tym dystansie to: Bartosz Szczotko (1b), Paweł Pstrągowski (3Bg), Wojciech Goć (2c) i Grzegorz Horbaczewski (2b)
Sztafeta 4x100m chłopców w składzie Robert Gronowski (1d), Antoni Podgórski (2e), Kacper Penkiewicz (1c), Kamil Ellwardt (2c) zajęła VI miejsce.
Na uwagę i pochwałę zasługują nasze zawodniczki i zawodnicy rezerwowi.
Za Waszą gotowość do startu i nieocenioną pomoc podczas organizacji na stadionie dziękujemy: Zuzannie Teleszyńskiej (1a), Dobrosławie Laskiewicz (1e), Zosi Chrupek (2d), Zosi Panek (2d), Janowi Zieńkowiczowi (1c), Leonardowi Domachowskiemu (2b) i Karolowi Krygierowi (2c).

Wszystkim naszym reprezentantom pięknie dziękujemy za udział w zawodach. Dbajcie o siebie, bo pod koniec września kolejne wyzwania – sztafetowe biegi przełajowe. Mamy nadzieję, że dacie się namówić na start.

Za wspaniałą atmosferę na stadionie, dostarczone emocje i możliwość integracji dziękują: