Klasa B: MATEMATYCZNO-FIZYCZNO-INFORMATYCZNA

Wszystko trzeba robić tak prosto, jak to tylko jest możliwe, ale nie prościej.
Albert Einstein

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:       
MATEMATYKA, FIZYKA, INFORMATYKA.

            Od klasy pierwszej dodatkowe zajęcia dla uczniów w zakresie rozszerzonego programu nauczania informatyki – programowanie. Współpraca z Wydziałem Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Oferta dodatkowa profilu:

Celem edukacji w tej klasie jest przygotowanie kandydatów przede wszystkim na kierunki ścisłe na politechnice i uniwersytecie, ze szczególnym uwzględnieniem kierunku informatyka.

 1. Udział w zajęciach Akademii Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej od drugiego roku nauki w ramach projektu Akademii ETI.
 2. Udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, takich jak: Pomorskie Mecze Matematyczne, Bóbr, Lwiątko, RoboRave, SKaNeR.
 3. Nauka programowania od zera do kodera (zindywidualizowany proces edukacyjny).
 4. Przygotowanie uczniów do udziału w olimpiadach przedmiotowych, takich jak: Olimpiada Matematyczna, Olimpiada Fizyczna, Olimpiada Informatyczna, Olimpiada Cyfrowa, Olimpiada Statystyczna, Olimpiada Lingwistyki Matematycznej oraz Igrzysk Akademii ETI.
 5. Nowoczesne dwie pracownie komputerowe (komputery All in One), pracownia multimedialna z ipadami i laptopami.
 6. Darmowy dostęp do platform elearningowych.
 7. Nauka języków programowania: C++, JAVA, C#, python, javascript, php, processing (w zależności od potrzeb).

 Nasze Sukcesy – m.in.:

 1. Liczne sukcesy w zawodach z robotyki, m.in. Międzynarodowy Konkurs RoboRave Poland.
 2. Laureaci i finaliści licznych konkursów informatycznych, m.in. Igrzysk Akademii ETI 2020.
 3. Laureaci i finaliści Pomorskiej Ligi Zadaniowej w ramach programu Zdolni z Pomorza – matematyka, informatyka 2017, 2018 i 2019.
 4. Absolwenci i studenci renomowanych uczelni w kraju i za granicą, m.in Princeston w USA, Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Uczelnie i kierunki, na które mogą rekrutować absolwenci klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej:

            Studia politechniczne, np.: automatyka, robotyka i systemy sterowania, ekonomia, elektronika i telekomunikacja, informatyka, inżynieria materiałowa, matematyka, nanotechnologia, zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji, architektura, robotyka i automatyka, budownictwo, mechanika i budowa maszyn i inne.

 Studia uniwersyteckie, np.: matematyka, fizyka, informatyka, zarządzanie, zastosowania fizyki w biologii i medycynie, archeologia, bioinformatyka i biologia systemów, ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria, finance international investment and accounting i inne.

Oferta dodatkowa szkoły:

            Istnieje możliwość wprowadzenia dodatkowej liczby godzin nauczania przedmiotów wg aktualnej diagnozy potrzeb – np. dodatkowej godziny fizyki.

            Szkoła oferuje możliwość dodatkowej nauki języków: rosyjskiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, japońskiego i łacińskiego niezależnie od profilu.

            W szkole funkcjonują koła naukowe, liczne koła sportowe, gazetka szkolna „Stefan News”, szkolna telewizja TVLO, Odyseja Umysłu.

Szkoła organizuje cykliczne imprezy, m.in.: Speaker’s Corner, Chrzest klas I, Talenty Piątki i inne.

            Jest w planie bliższa współpraca międzynarodowa w ramach projektów międzynarodowych i wymiany między szkołami w ramach robotów z klocków LEGO.