Rekrutacja na rok szkolny 2021/22

Drogi Kandydacie,

Nieczęsto w zabytkowym budynku możesz odnaleźć swoją przyszłość, a w stuletnich murach energię i entuzjazm. W „Piątce”, chociaż historia przechadza się tuż koło Ciebie, Ty korzystasz na co dzień z nowoczesnych technologii informatyczno-komunikacyjnych. Dużo się uczysz, ale jednocześnie na wyciągnięcie ręki masz sztukę, sport, udział w przedstawieniach, naukowe wykłady, przedmiotowe konkursy, atrakcyjne wycieczki i występy sceniczne. Klasówki spędzają Ci sen z powiek, za to potem zdajesz maturę z wysokim wynikiem. Nawet rok 2020 tak nietypowy i zaskakujący zakończył się dla naszych absolwentów sukcesem maturalnym – zajęciem 28 miejsca w Polsce wśród najlepszych liceów ogólnokształcących.

Życie w Piątce, klimat historii i wyzwań nowoczesnego świata, daje szansę na realizację marzeń, rozwój zainteresowań, długie przyjaźnie, bagaż pozytywnej licealnej energii, który zaopatruje młodych ludzi w dalszą podróż swojego życia.

Zapraszamy!

Dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego

Elżbieta Piszczek

 

Kliknij w miniaturę, aby przejść do szczegółów wybranego profilu


Adres mailowy, na który można nadsyłać załączniki (zdjęcia, odpis aktu urodzenia i inne):

dokumenty_rekrutacja@vlo.gda.pl

temat wiadomości mailowej powinien zawierać nazwisko i imię kandydata, numer wniosku nadany przez system

Zgodnie z wytycznymi otrzymanymi przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku informujemy, że minimalny próg punktowy został usunięty. 


Dokumenty do pobrania:

Regulamin rekrutacji do V LO

Kryteria ex-aequo do rekrutacji 2021 2022

Karta informacyjna ucznia przyjętego do V LO – pdf

Karta informacyjna ucznia przyjętego do V LO – docx


Terminy:

Terminy rekrutacji na stronie gov.pl