Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Konkursy

Kategoria:
Wersja do wydrukuWyślij mailemWersja PDF
2016/2017
      • Marcin Zydek i Grzegorz Pozorski z kl. I c - I miejsce w konkursie Wiedzy o Krajach Zjednoczonej Europy "Per aspera ad astra" pod patronatem europosła Jarosława Wałęsy
      • Błażej Raszyński, Jan Schneider, Adam Żmijewski - I miejsce w XI Regionalnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii
      • Wiktoria Lewandowska II f - tytuł finalistki w Ogólnopolskim Konkursie Sienkiewiczowskim
      • Mateusz Witkowski II d - laureat XII edycji Konkusu na interpretację utworów K. I. Gałczyńskiego
          • Weronika Dunst - I miejsce w ogólnopolskim konkursie Piosenki Marka Dutkiewicza
          • Patrycja Żemełka I F - II miejsce, Zuzanna Żółtowska I E - III miejsce, Nel Tyborska III a - III miejsce w konkursie poetyckiem o Laur Czerwonej Róży, organizowanym przez Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki
          • Madgalena Kurdziel II a - I miejsce w konkursie fotograficznym "Barwy morza" organizowanym przez szkołę "Conradinum".
          • Alicja Jamroga I b i Dominika Firyn I f -wyróżnienia w międzynarodowym konkursie plastycznym „Przyroda w kolorach”
          • Paulina Sokólska II e - II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Witkacy i ja", organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Słupsku
          • Julia Naczke I c - trzecie miejsce, Zuzanna Żółtowska I e - wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Witkacy i ja", organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Słupsku
          • Maciej Miosnkowski i Marek Kochanowski z klasy III B -  I miejsce w Ogólnopolskim konkursie programistycznym hackathon HACK HEROES dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
  • Maria Banach, Anna Koczyk oraz Mikołaj Wszołek z I e, Maja Gawrońska z I d, Łucja Dylewicz, Szymon Greń oraz Mateusz Witkowski w II d - I miejsce w regionie w Odysei Umysłu
  • Maria Banach oraz Anna Koczyk z I e, Maja Gawrońska z I d, Łucja Dylewicz, Szymon Greń oraz Mateusz Witkowski w II d - I miejsce w Polsce w Odysei Umysłu
  • Maria Banach oraz Anna Koczyk z I e, Maja Gawrońska z I d, Łucja Dylewicz, Szymon Greń oraz Mateusz Witkowski w II d - IV miejsce na świecie i tytuł laureata w międzynarodowym konkursie Odyssei of the Mind
  • Łucja Dylewicz II d, Justyna Dąbrowska II d, Beata Roman II f, Anna Koczyk I e, Piotr Wichowski II d, Piotr Witkowski II d - laureaci II edycji Maratonu Czytelniczego dla szkół ponadgimnazjalnych - ogólnopolskiego konkursu pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Gdańska
  • Kacper Krupa I c, Marta Buchajewicz I e, Maria Kopańska II F -  finaliści II edycji Maratonu Czytelniczego

2015/2016

  • Nel Tyborska -  I miejsce w fotograficznym konkursie ogólnopolskim "Granice Rzeczywistosci". Wyróżnienie w konkursie fotograficznym "Ptaki wodne".
  • Michał Heppner - laureat Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Fizycznego WYGRAJ INDEKS
  • Katarzyna Janta, Julia Korona, Michalina Pryśko, Rita Ostrowska, Zuzanna Gawrońska - I miejsce w Polsce w Odysei Umysłu
  • Szymon Rać - II miejsce w VI edycji konkursu "Wiem na bank"
  • Szymon Rać, Marek Kochanowski,  Adam Brünn, Dominik Grzegorzek, Franciszek Sobiech -   III miejsce drużynowo w VI edycji konkursu "Wiem na bank"
  • Przemysław Kudełka i Krzysztof Krause -  finaliści w Ogólnopolskim Konkursie Zarządzania Firmą JA TITAN 2016
  • Bartosz Kąkol i Kajetan Dowda-Tchórzewski - III miejsce drużynowo w konkursie XX Jubileuszowych Zawodów Komputerowych Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Gdyni
2014/2015
  • Michał Heppner, 2b - wynik bardzo dobry, Maciej Łuczkowski - wyróżnienie w konkursie matematycznym ALFIK
  • Jacek Walaszek, Daniel Sylwestrowicz, Michał Sokólski, Kamil Pietrusiński, Joanna Dębicka  - pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie Mat2Tab 2015 w kategorii Junior.
  • Lidia Zajdzińska, 2b - III miejsce w VI Trójmiejskim Konkursie Języka Niemieckiego pod patronatem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku. Opiekun: pp. Ala Koman
  • Marta Żuchowska - I miejsce, Daniel Sylwestrowicz - II miejsceAgata Butkiewicz - III miejsce w konkursie języka angielskiego HIGH FIVE
  • Miłosz Gustawski - I miejsce w grze biznesowej SoBaTo
  • Nel Tyborskalaureatka Konkursu Literackiego w XX Pomorskim Festiwalu Poetyckim im. ks. Janusza St. Pasierba.
  • Nel Tyborska - pierwsza nagroda w konkursie fotograficznym "Było, nie minęło"
  • Dominika Horn, 1 d- Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym z okazji 150 lecia urodzin Stefana Żeromskiego
  • Michalina Pryśko, Julita Formella, Maciej Siudek - III miejsce w finałach regionalnych konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości. Organizator: BCC
  • Adam Brunn, Franciszek Sobiech, Dominik Grzegorzek - wyróżnienie za najlepszą prezentację w finałach regionalnych konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości. Organizator: BCC
  • Anna Krzyżanowska, 3 c - wyróżnienie w konkursie plastycznym "Wiatr od morza" zorganizowanym z okazji 150 rocznicy urodzin Stefana Żeromskiego.
  • Anna Krzyżanowska, Lidia Zajdzińska, Barbara Boetcher- awans do II etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego "El Greco"
2013/2014
  •  Andrzej Pomirski - I miejsce w województwie w konkursie English ACE. Opiekun: pp. Marzena Maj
  • Katarzyna Rink -  I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim w języku niemieckim. Opiekun: pp. Ala Koman
  • Marta Makowska, Marta Sadowska-Barankiewicz, Karol Prabucki -  wyróżnienie w V Wojewódzkim Kunkursie Czytelniczym „Gdańsk w literaturze”
  • Wiktoria Martysiewicz - II miejsce w VIII edycji konkursu Dyktando z Języka Rosyjskiego. Opiekun: pp. Joanna Szymczak-Kolarz
  • Anna Krzyżanowska -  wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Witkacy i ja”oraz wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Salwador Dali – paleta snów”
  • Lidia Zajdzińska  - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Witkacy i ja”, Opiekun: p. Krzysztof Rześniowiecki.
  • Agata Sznurkowska  -  II miejsce w Trójmiejskim konkursie fotografii artystycznej „Chrońmy przed czasem”
  • Piotr Płatkowski i Adam Duchnowski - I miejsce w konkursie  „ Z polską polityką na Ty”
  • Mikołaj Skraburski i Szymon Krawczuk -  II miejsce w konkursie  „ Z polską polityką na Ty”  
  • Michał Heppner – wynik bardzo dobry w konkursie matematycznym Kangur. Opiekun pp. Marzena Węcławska
  • Paweł Belczak - wyróżnienie w konkursie matematycznym Kangur. Opiekun pp. Marzena Węcławska
  • Jakub Kozak - wyróżnienie w konkursie matematycznym Kangur. Opiekun pp. Marzena Węcławska
  • Mikołaj Skraburski – wyróżnienie w konkursie matematycznym Kangur. Opiekun pp. Jarosław Drzeżdżon
  • Maciej Łuczkowski  -  wyróżnienie w VIII  Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr, opiekun:  pp. Jacek Gawroński 
  •  Andrzej Pomirski, Radomir Krawczykiewicz - III miejsce w XVIII Otwartych Zawodach Komputerowych Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Gdyni. Opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon 
  • Joanna Wąs, Krzysztof Chutkiewicz, Jan Kibort, Krzysztof Górecki - I miejsce w konkurencji Lego Sumo w IV edycji turnieju robotów mobilnych Robomaticon 2014. Opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon

2012/2013
  •  Michał Brzeziński - laureat Konkursu Chemicznego "Wygraj Indeks!" organizowanego przez Wydział chemiczny Politechniki Gdańskiej oraz Centrum Edukacji Nauczycieli
  • Agata Czaja - II miejsce w kat. film, Michał Zydek - II miejsce w kat. fotografia, Weronika Szczepańska - III miejsce w kat. grafika komputerowa w II Międzyszkolnym Konkursie na Grafikę Komputerową, Film i Fotografię - "Gdańsk - moje miasto". Opiekun: pp. Jacek Gawroński
  • Marta Sadowska-Barankiewicz, Klaudia Butowska, Adam Sochan, Mikołaj Skraburski oraz Szymon Krawczuk - I miejsce w finale konkursu Euromania. Opiekun: pp. Małgorzata Bąk
  • Joanna Wąs, Krzysztof Chutkiewicz, Jan Kibort i Krzysztof Górecki - I miejsce w kategorii LegoSumo na Festiwalu Robotyki Robocomp w Krakowie. Opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon
  • Łukasz Dudziak - I miejsce, Piotr Gawroński - II miejsce - II Igrzyska Akademii Elektroniki, Telekomunikacj i Informatyki.Opiekun: pp. Jacek Gawroński
  • Piotr Płatkowski, Krzysztof Górecki, Mikołaj Skraburski, Anna Krzyżanowska, Marta Sadowska-Barankiewicz, Karol Węska, Krzysztof Chutkiewicz, Łukasz Wikariusz, Piotr Mazur, Adrianna Leżuchowska - wynik wyróżniający w konkursie matematycznym Kangur
  • Jakob Gruber -  I miejsce w finale III Trójmiejskiego Konkursu Języka Niemieckiego. Opiekun: pp. Anna Trzcińska
  • Bartosz Kaczmarski - II miejsce w 46. Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego VIII Konkursie Polonezów
  • Weronika Szczepańska - II miejsce w II Pomorskim Konkursie Piosenki Angielskiej "Crazy 80`s"
  • Marcin Świniarski - I miejsce na Mistrzostwach Polski w Tańcu Towarzyskim w kategorii Youth Latin
2011/2012
  • Magdalena Bielecka zdobyła I miejsce w III Trójmiejskim Konkusie Języka Niemieckiego, opiekun: pp. Ewa Gorycka.
  • Jakub Jakacki zdobył tytuł "taon" w konkursie fizycznym "Lwiątko", opiekun: pp. Katarzyna Werel.
  • Katarzyna Ljosheim zdobyła I miejsce w konkursie z genetyki, opiekun: pp. Krystyna Nowacka.
  • Wojciech Radziszowski, Paweł Puzio i Maciej Langowski zostali wyróżnieni w II Ogólnopolskim Konkursie z Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych TIK?-TAK, opiekun: pp. Jacek Gawroński.
  • Wojciech Żółtowski i Piotr Gawroński zdobyli ex. III miejsce na I Igrzyskach Akademi ETI/PG, opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon.
  • Drużyna Los Makabros w składzie: Robert Miroszewski, Karolina Drobotowicz,  Kamila Kornacka, Michał Sosnowski i Adrian Szpakowki  zajęła I miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Robotyki TopboT 2012, opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon.
  • Drużyna Los Makabros w składzie: Robert Miroszewski, Karolina Drobotowicz, Michał Sosnowski, Adrian Szpakowki zajęła I miejsce w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Robotyki Robo Lions Arena w kategorii Open i w kategorii szkoły ponadgimnazjalne, opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon 
  • Kolejna drużyna reprezentująca V LO, Józek Team w składzie: Rafał Gajewski, Krzysztof Rykaczewski, Wojciech Żółtowski, Grzegorz Grzybowski, zajęła III miejsce, natomiast drużuna PROb0t w składzie: Daniel Junka, Marek Neyman, Teoś Ledwoń, Jędrzej Kowalczys została nagrodzona za najlepszą konstrukcję w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Robotyki Robo Lions Arena, opiekun:    pp. Jarosław Drzeżdżon, pp. Jacek Gawroński.

  

2010/2011
  • Damian Zelewski - laureat konkursu "EUROPA-WIEDZA-KULTURA” organizowanego przez Biuro Jana Kozłowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego, Klub Europejski w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej. Opiekun: pp. Jerzy Majewski
  • Luiza Maliborska i Małgorzata Winniczuk - III miejsce w ogólnopolskim konkursie na krótką formę filmową promującą hasło: "Kultura się  liczy"
  • Alicja ParszutoEmilia Kałas i Agnieszka Sochan - II miejsce w grze strategicznej Przedsiębiorczość w terenie, organizowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza. Opiekun: pp. Małgorzata Bąk
  • "ProBot Team" (Daniel Junka i jego koledzy z gimnazjum) - I miejsce, "Roboty drogowe" (Robert Miroszewski, Michał Sosnowski,  Adrian Szpakowski) - II miejsce oraz "Józek Team" (Rafał Gajewski, Krzysztof Rykaczewski,  Wojciech Żółtowski ) III miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Robotyki Robo Lions Arena2011
  •  Jakub Byczkowski  - III miejsce w konkursie internetowym towarzyszącegoy wystawie "ARBORES VITAE - Ostatnia taka puszcza"
  • Marta Kręzel i Małgorzata Magdoń - laureatki w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Poetyckiej imienia Jacka Kaczmarskiego ”Rytmy nieskończoności”
  • Katarzyna Długokęcka i Patrycja Matolicz - laureatki w konkursie matematycznym Pomorskiego Konkursu Matematyczno-Fizycznego "Wygraj Indeks" organizowanego przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej
  • Marlena Dudkowska – I miejsce w XV edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim
  • Aleksandra Golec i Stanisław Wiloch – I miejsce w Nadbałtyckim Centrum Kultury odbył się "Wojewódzki konkurs z wiedzy o życiu i twórczości Czesława Miłosza"
  • Michał Śnieżko - wynik bardzo dobry,  Piotr DolatowskiJustyna DębickaJakub JakackiKarolina DrobotowiczPaulina TarasiukAdrian Szpakowski i Jaśmina Aftanas  wyróżnienie w konkursie matematycznym Kangur
  • Alicja GriffithsElpida EmmanouilidouAgnieszka SochanAlicja Parszuto i Paweł Łaz – I miejsce w konkursie Kreatywni dla Europy
  • Katarzyna LjosheimMagdalena MalinowskaAleksandra OlechnowiczMarta SzymańskaJustyna Kuchlin - I miejsce w XIX Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Gdańsku w etapie wojewódzkim.  Opiekun: pp. Aleksandre Nazar
  • 2009/2010
  • Irma Kubisty - I miejsce w Olimpiadzie Języka Angielskiego - Regent College
  • Rafał Kaczmarczyk - laureat konkursu chemicznego "Wygraj Indeks!" organizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej  oraz Centrum edukacji Nauczycieli w Gdańsku
  • Alicja Jelińska - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym REPORTER
  • Justyna Kropidłowska  - II miejsce w II Bałtyckim Konkursie Języka Niemieckiego
  • Marta Kręzel - I miejsce w konkursie "Gdańsk Miastem Przyjaznym Dla Niepełnosprawnych", kategoria wiersz
  • Karolina Drobotowicz, Rober Miroszewski, Adrian Szpakowski, Wojciech Żółtowski - I miejsce w kategorii OPEN I Ogólnopolskiego Konkursu Robotyki "Robo Lions Area 2010"
  • Małgorzata Targosz - I miejsce w VI edycji Konkursu Papieskiego w regionie pomorskim
  • Jakub Jakacki, Karolina Drobotowicz - wynik bardzo dobry w konkursie matematycznym Kangur
  • Zuzanna Karpińska - II miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich KLAPS, w kategorii reportaż 

 

2008/2009
  • Daniel Kosakowski - II miejsce w XVII edycji Kaliskiego Kinkursu Informatycznego
  • Alicja Morawska  - laureatka Pomorskiego Konkursu Matematyczno- Fizycznego "Wygraj Indeks" organizowanego przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej oraz Centrum edukacji Nauczycieli w Gdańsku

 

 

2007/2008
  • Anna Walczak zajęła I miejsce w kategorii prozy, Dorota Kowalczyk zajęła III miejsce w kategorii malarstwa, Noemi Staniszewska zajęła I miejsce w kategorii plastycznej, Agnieszka Sęk zajęła I miejsce w kategorii w konkursie Barwy Morza
  • Noemi Staniszewska zdobyła I nagrodę - wyjazd do Rzymu w konkursie plastyczno-fotograficzny
  • Agnieszka Stobierska została finalistka etapu ogólnopolskiego konkursu literacko-filmowego Dekalog 89, opiekun: pp. Joanna Rześniowiecka
  • Katarzyna Stankiewicz zdobyła I miejsce w konkursie "Człowiek w obiektywie fotograficzny"

 

2006/2007
  • Paulina Skrok zdobyła I miejsce, Felicja Flicińska - II miejsce  w konkursie plastyczny o zasięgu miedzynarodowym.
  • Lena Góra Tomasz Naruszewicz zdobyli I miejsce, Tomasz Gabryś II miejsce w konkurs recytatorski "Bez tematu" - organizatorem konkursu był Pałac Młodziezy w Gdansku.
  • Agata Pisarewicz zdobyła wyróżnienie w Biennale Tkaniny Artystycznej , "Na skrzydłach wiatru". Swoje dzieła prezentowała na wystawie podczas koncertu Talenty Piątki w V LO.
  • Aleksandra Rumianowska zdobyła I miejsce, natomiast Joanna Gołębiewska wyróżnienie w konkurs plastycznym "Moja podróż zaczarowanym pociągiem" zorganizowany przez Miedzynarodowe Targi Gdańskie i Fundację Hospicyjną. Prace były wystawione na aukcji, a dochód przeznaczony na Fundację Hospicyjną im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku
  • Agnieszka Sęk otrzymała I nagrodę w konkursie fotograficznym "Trojmiasto-inaczej" organizowanym przez Cinema City Krewetka w Gdansku.
  • Agnieszka Stobierska zdobyła wyróżnienie w konkurs organizowany przez Łódzką Szkołę Filmową podczas warsztatów w Borkach "Awangarda nie tylko dla początkujących", opiekunowie: pp. Joanna Rześniowiecka i pp. Bozena Kudrycka
  • Noemi Staniszewska zdobyła I miejsce w konkursie na plakat ukazujący wkład kultury Polaków i Niemców do dziedzictwa europejskiego. Organizator konkursu: Centrum Herdera.
  • Katarzyna Stankiewicz zdobyła wyróżnienie w konkursie fotograficznym "Piekno Krajobrazu Europejskiego Inspiracją Twórczą". Organizator: Biuro rozwoju i inicjatyw europejskich.
  • Noemi Staniszewska zdobyła I miejsce w konkursie na grafikę - organizator ZHR. Konkurs "Wczoraj Chodowiecki, dzisiaj Ty" - II kategoria wiekowa. Konkurs został zorganizowany przez Obwód Gdański Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej wraz z Urzędem Miasta Gdańsk
  • Noemi Staniszewska zdobyła wyróżnienie, Kamila Wensierska-Łajca również wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim
  • Noemi Staniszewska zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym "Hej kolęda" zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Gdańsku 

 

2005/2006

 Brak danych  
 

20004/2005
  • Michał Nowakowski zdobył I miejsce w konkursie informatycznym InfoTech organizowanym przez III LO w Gdyni. Wygrał indeks na ETI PG, opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon
  • II miejsce na poziomie liceum zdobył Paweł Borkowski w XIII Kaliskim Konkursie Informatycznym, opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon
  • Jacek Rischka zdobył II miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym "Maraton Naukowy".

 

2003/2004
  • Marek Baczyński i Łukasz Grabowski zdobyli II miejsce drużynowo, indywidualnie odpowiednio IV i II w V edycji konkursu komputerowego InfoTech, opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon
  • Michał Nowakowski i Leszek Szczeciński zdobyli drużynowo I miejsce w VIII Zawody Komputerowe Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Woj. Pomorskiego. Indywidualnie: I miejsce - Michał Nowakowski, opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon.
  • Karol Gasiński i Michał Sujkowski zdobyli drużynowo III miejsce w VIII Zawody Komputerowe Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Woj. Pomorskiego. Indywidualnie: Indywidualnie: III miejsce - Karol Gasiński, opiekun: pp. Jacek Gawroński.
  • Adam Kwela uzyskał tytuł finalistyXVIII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych, opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon. 
  • II miejsce zdobyła Marta Uba w Konkursie Instytutu Pamięci Narodowej "Legenda AK", opiekunowie: pp. Iwona Janicka, pp. Bożena Skrago
  • Barbara Stępień zdobyła I miejsce w IV edycji Konkursu im. Małgorzaty Dominiak na Najlepszego Ucznia, opiekun: pp. Krystyna Andrzejewska - Nowacka
  • II miejsce zdobyła drużyna V LO w Turnieju o Puchar Kuratora w Zawodach Strzeleckich z okazji Dnia Edukacji Narodowej, opiekun: pp. Jerzy Szczepaniak
  • III miejsce zdobyła drużyna z V LO w Zawodach Strzeleckich o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska, opiekun: pp. Jerzy Szczepaniak
2002/2003
  • I miejsce w województwie pomorskim w Ogólnopolskim Konkursie Euroszkoła w Internecie, którego organizatorem była Kancelaria Prezydenta RP w Internecie Magda Glanc, Tomasz Topa, Michał Bielawa, Andrzej Dudziak, opiekun: Jarosław Drzeżdżon
  • Zbigniew Ambroziński uzyskał tytuł laureataMiędzynarodowy konkursie matematycznym Kangur, opiekun: pp. Marzena Węcławska
2001/2002
  • II miejsce zdobył Maciej Muszalski w konkursie na recenzję filmu "Władca Pierścieni", opiekun: pp. Bożena Kudrycka
  • W kategorii recenzja filmowa wyróżnienie zdobyła Magdalena Dzięcielska, a Grand Prix Anna Janowiak w II Konkursie na Recenzję Teatralną i Filmową, opiekun: pp. Maria Jolanta Szatkowska
  • W Ogólnopolskim Konkursie Literacki "Miłość niejedno ma imię" w kategorii Poezja wyróżnienie zdobyła Anna Węgrzyńska, w kategorii Mała Forma Prozatorska wyróżnienie zdobyli Adam Narbudowicz i Anna Wawrzyniak, opiekun: pp. Joanna Rześniowiecka
  • I miejsce zdobył Marcin Endraszka, III miejsce drużyna z V LO w VI Komputerowych Zawodach Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego, opiekun: pp. Jacek Gawroński
  • III miejsce drużynowo zdobyli: Marek Baczyński, Mateusz Masmołowski w II Finale Konkursu Komputerowego "Infotech" w III LO w Gdyni, opiekunowie: pp. Jarosław Drzeżdżon, pp. Jacek Gawroński

 

2000/2001
  • II miejsce za pracę na temat "Funkcje motywu podróży w wybranych utworach różnych epok" zdobyła Monika Ekert w ogólnopolskim konkursie na najlepsze prace maturalne z języka polskiego, opiekun: pp. Danuta Rzeczkowska
  • II nagrodę zdobyła Hanna Świętnicka w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorski "Bez Tematu", opiekun: pp. Agnieszka Tomasik
  • Wyróżnienie dla Jakuba Bartnickiego w V Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury, opiekun: pp. Gabriela Soból
  • Wyróżnienie dla Magdaleny Dybiżańskiej, III miejsce dla Ewy Jeżewskiej oraz Grand Prix dla Julii Kryszewskiej w IX Wojewódzkim Konkursie na Recenzję Filmową, opiekunowie: pp. Bożena Kudrycka i pp. Maria Jolanta Szatkowska
  • Aleksandra Fuks, Matylda Przybylska zdobyły tytuł finalistki w XV Konkursie Wiedzy o Pomorzu, opiekun: pp. Ewa Kluk-Pytlowany
  • Wyróżnienie dla Janusza Kołodziejskiego w Samorządowym Konkursie Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych Gdańska", opiekun: pp. Joanna Rześniowiecka
  • Wyróżnienie dla Julii Kieszkowskiej w Konkursie na Esej: Gdańsk - współtwórca europejskiego humanizmu", opiekun: pp. Iwona Janicka
  • II miejsce w województwie zajęli: Tomasz Franckiewicz, Marek Baczyński, Michał Bielawa, Adam Trzciński w Ogólnopolski Konkursie Euroszkoła w Internecie, opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon
  • III miejsce drużynowo: Marek Baczyński, Mariusz Gumowski w V Otwartych Zawodach Komputerowych Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Pomorza, opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon