#PrzeskoczMukowiscydozę

V LO w Gdańsku 2 czerwca 2026 roku wzięło udział w wydarzeniu pod hasłem #PrzeskoczMukowiscydozę. To ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna organizowana przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku, której celem jest zwiększenie świadomości o tej chorobie oraz wsparcie chorych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji na skakance🫶 . Wszystkim potrzebującym życzymy zdrowia i dostępu do wszelkich możliwych środków, by jak najlepiej funkcjonować z tą trudną chorobą. Skakaliśmy dziś dla Was!

🤲 Symbolicznie: Akcja ma na celu pomóc chorym „przeskoczyć” codzienne trudności związane z nieuleczalną chorobą.

Dosłownie: Skakanie na skakance i ogólna aktywność fizyczna to kluczowy element codziennej fizjoterapii, która pomaga oderwać i odkrztusić gęsty, zalegający śluz w płucach.

Jak można się zaangażować?

Wyzwanie ze skakanką: Ruch, nagrywanie filmów ze skakania i nominowanie kolejnych osób do podjęcia wyzwania.

Wydarzenia lokalne: Kampania promuje solidarność z chorymi poprzez organizację „Wielkich Parad Motylowych”, pikników rodzinnych oraz wyzwań w placówkach oświatowych.

Szkoły i edukacja: Organizowane są Akcja dla szkół – #PrzeskoczMukowiscydozę mające na celu poszerzenie wiedzy o chorobie.

#vlo #pomaga #skaczemy #gdansk

Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego