Jam Session

Opis imprezy

Wielka improwizacja – zbiorowe muzykowanie w V LO.

Raz w roku, zawsze zimą, gramy bez wcześniejszego przygotowania. Spotykamy się w auli Piątki, w której czekają instrumenty. Przynosimy do kompletu własne, nawet jeśli będą stworzone z rondla do gotowania mleka albo puszki po kawie. 

Klimat jest niezwykły, muzycy nie zawsze wiedzą, co grają. Ale zawsze bawią się dobrze. Choć impreza jest tylko częściowo otwarta, goście z innych szkół są mile widziani, a opiekunowie imprezy zawsze mają uśmiech na twarzy. Kto nadal nie wie, o co w tym wszystkim chodzi, po prostu musi wziąć udział. 

Jam Session wystartował w roku szkolnym 2016/17 i cieszy się niezmienną popularnością. Na stałe wszedł do muzycznego repertuaru szkolnych wydarzeń. 


V edycja 2021/22 – Mroźny Jam Session

Z powodu ogólnej sytuacji pandemicznej przygotowania do styczniowego koncertu Jam Session zostały chwilowo wstrzymane. Czekamy cierpliwie na zielone światło – nowy terminy zostanie podane po feriach zimowych. Trzymajcie się zdrowo i oczekując na spotkanie, ćwiczcie jamowanie!

21 stycznia 2022r. (data zostanie podana po feriach zimowych)

V edycja muzycznej imprezy Jam Session V LO. Szczegółów nie trzeba podawać. Chwytajcie gitary klasyczne, akustyczne, elektryczne i basowe, skrzypce, trąbki, puzony, harmonijki oraz inne grające cuda i meldujcie się w auli. Fortepian i perkusja już czekają. O godzinie 17:00 zapraszamy grających, od godziny 17:30 do 21:00 gości. 
W tym roku gramy dla Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. WOŚPowa Puszka stacjonarna V LO od piątku 14 stycznia krąży po szkole, a wraz z nią moc pomagania! 
ps. Pamiętajcie o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych. 

Koordynator: pp. Dorota Bandzmer


V edycja 2020/21 – Warsztaty z improwizacji

Tradycyjna, stacjonarne Jam Session nie odbyło się z powodu ograniczeń wynikających z reżimu sanitarnego Covid 19. Zamiennie odbyły się warsztaty wspólnego muzykowania online oraz powstała przecudnej urody grafika plakatowa oraz stały logotyp imprezy zaprojektowane prze absolwenta V LO Kajetana Kibierszę. 

Relacja dostępna na stronie V LO

Zobacz plakat

Film promocyjny na TV LO


IV edycja 2019/20 – Mikołajkowe Jam Session

(06.12.2019)

Relacja na stronie biblioteki V LO

Wydarzenie na fb

Zobacz plakat


III edycja 2019

Wydarzenie na fb


II edycja 2017/18 – Piernikowe Jam Session

(15.12.2017)

Relacja na stronie biblioteki V LO


I edycja 2016/17 – Jam Session po raz pierwszy w Piątce

(05.01.2017)

Relacja na stronie biblioteki V LO