Jam Session

Opis imprezy

Wielka improwizacja – zbiorowe muzykowanie w V LO.

Raz w roku, zawsze zimą, gramy bez wcześniejszego przygotowania. Spotykamy się w auli Piątki, w której czekają instrumenty. Przynosimy do kompletu własne, nawet jeśli będą stworzone z rondla do gotowania mleka albo puszki po kawie. 

Klimat jest niezwykły, muzycy nie zawsze wiedzą, co grają. Ale zawsze bawią się dobrze. Choć impreza jest tylko częściowo otwarta, goście z innych szkół są mile widziani, a opiekunowie imprezy zawsze mają uśmiech na twarzy. Kto nadal nie wie, o co w tym wszystkim chodzi, po prostu musi wziąć udział. 

Jam Session wystartował w roku szkolnym 2016/17 i cieszy się niezmienną popularnością. Na stałe wszedł do muzycznego repertuaru szkolnych wydarzeń. 


V edycja 2022/23 – Zimowy Jam Session

W tym roku szkolnym zgromadziliśmy sympatyków dobrych dźwięków i super atmosfery pod koniec lutego. Udekorowana aula była świadkiem kilku prób podczas warsztatów muzyki improwizowanej, a podczas właściwego wydarzenia – porządnego grania na gitarach, perkusji i saksofonie. Od drugiej  połowy organizatorzy Jam Session zmienili konwencję spotkania i zaskoczyli słuchaczy… muzyką karaoke. Niespodzianka nie tylko nie zniechęciła zgromadzonych, ale pobudziła gości do wspólnej tanecznej zabawy. Roztańczone było nawet wspólne sprzątanie po zakończonym, dłuższym niż pierwotnie planowaliśmy Jamie. Nie też zabrakło smacznych przekąsek. 

Relacja dostępna na stronie V LO

Fragment nagrania


V edycja 2021/22 – Mroźny Jam Session

V edycja muzycznej imprezy Jam Session V LO. 
W tym roku szkolnym mieliśmy grać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednak reżim sanitarny odebrał nam tę możliwość i zamiast w styczniu, spotkaliśmy się na wspólnym muzykowaniu dopiero w marcu 2022 roku. Moc pomagania była z nami. Zagraliśmy dla Ukrainy. Ze względu na trwającą pandemię był to najbardziej kameralny Jam Session w V LO. Atmosfera spotkania była naprawdę niezwykła. Magiczne chwile za nami, mamy nadzieję na ponowne spotkanie w kolejnym roku szkolnym.


V edycja 2020/21 – Warsztaty z improwizacji

Tradycyjna, stacjonarne Jam Session nie odbyło się z powodu ograniczeń wynikających z reżimu sanitarnego Covid 19. Zamiennie odbyły się warsztaty wspólnego muzykowania online oraz powstała przecudnej urody grafika plakatowa oraz stały logotyp imprezy zaprojektowane prze absolwenta V LO Kajetana Kibierszę. 

Relacja dostępna na stronie V LO

Zobacz plakat

Film promocyjny na TV LO


IV edycja 2019/20 – Mikołajkowe Jam Session

(06.12.2019)

Relacja na stronie biblioteki V LO

Wydarzenie na fb

Zobacz plakat


III edycja 2019

Wydarzenie na fb


II edycja 2017/18 – Piernikowe Jam Session

(15.12.2017)

Relacja na stronie biblioteki V LO


I edycja 2016/17 – Jam Session po raz pierwszy w Piątce

(05.01.2017)

Relacja na stronie biblioteki V LO