Tutoring

Drogi Piątkowiczu!

Czy chcesz odkrywać swoje mocne strony? Czy chcesz kształtować swój charakter i uczyć się samodzielności? Czy pragniesz rozwijać swoje zainteresowania? Czy potrzebujesz wsparcia w wytyczaniu swojej ścieżki edukacyjnej?

Jeśli choć na jedno z pytań odpowiedziałeś TAK, zapraszamy Cię do wspólnej edukacyjnej podróży wraz z kompetentnymi przewodnikami.

Nasza podróż będzie bogata w ciekawe zindywidualizowane rozmowy, w przyjaznej dla Ciebie przestrzeni i atmosferze.

Podczas cyklu spotkań odkryjemy twoje możliwości zgodnie ze wspólnie zarysowanym celem. Będziesz miał wpływ na przebieg spotkań, na pracę pomiędzy nimi, a także na wymianę refleksji z twoim osobistym tutorem.

Osiągniesz samozadowolenie, pewność siebie i zrealizujesz to o czym zawsze marzyłeś! Nie wahaj się – świat właśnie przed tobą stoi otworem….

Dołącz do nas. Zgłoś się do swojego TUTORA.


Szymon Dąbrowski

Tutoring edukacyjny

Proponowana przez mnie koncepcja tutoringu opiera się na dwóch zasadniczych elementach.

Pierwszym jest tutoring filozoficzny, naukowy, edukacyjny, którego najważniejszym zadaniem jest wzajemne podnoszenie jakości oraz świadomości wiedzy ucznia i nauczyciela. To dzielenie się pasją, która ma potencjał wywoływania zmiany. W tej przestrzeni jednym z moich przewodników jest ks. Józef Tischner, a szczególnie Jego koncepcja filozofii dramatu.

Drugim filarem mojej pracy jest tutoring rozwojowy, rozumiany tu jako szerokie wsparcie na drodze do autonomii oraz niezależności ucznia i nauczyciela. To motywowanie do działania, praca nad wolnością i odpowiedzialnością, ale przede wszystkim to odkrywanie nadziei i wiary w samego siebie. W tej przestrzeni drogowskazami pracy pedagogicznej, którymi się kieruję, są przede wszystkim teoria uważności, obecności i wolności, które komplementarnie skupiają się w modelu edukacji powolnościowej.

Do współpracy zapraszam uczniów szkół średnich, dla których klasyczna edukacja wydaje się być niewystarczająca, przez co poszukują własnej odpowiedzi na najtrudniejsze życiowo pytania, ale również te dotyczące dnia codziennego.


Ewa Gorycka

Tutoring rozwojowy lub naukowy (język niemiecki)
Dla każdego, kto…

  • chciałby się dowiedzieć, czym się różni Schmetterling od Messerschmitt
  • lubi śpiewać i rozbierać na czynniki pierwsze teksty piosenek
  • lubi oglądać filmy i dałby się zainteresować filmem niemieckim
  • chciałby pokonwersować w języku niemieckim
  • po prostu chciałby pogadać

Anna Karaś

Jestem tutorką II stopnia (akredytację tutorską uzyskałam w 2019 roku). Prowadzę w V LO tutoring rozwojowy dla chętnych uczniów – a jest ich sporo. Uczę w naszej szkole trzech przedmiotów, ale moim głównym jest geografia, zatem jeśli ktoś chciałby rozwijać swoje zainteresowania w tym kierunku, to zapraszam również na tutoring naukowy. Moim mottem w podejściu do uczniów jest: „każdy jest inny”, więc metody tutorskie dopasowuję indywidualnie do zainteresowań, temperamentu, możliwości i charakteru podopiecznego. Zapraszam!


Bożena Kudrycka

Modny od dekady coaching wywołuje różne skojarzenia i sprzeczne komentarze, jedno jest jednak bezsprzeczne – bazuje na dokonaniach psychologii pozytywnej, jego celem jest rozwój samoświadomości i odkrycie mocnych stron naszej osobowości, tych zasobów, sklasyfikowanych przez Instytut Gallupa, które większość z nas zaniedbuje w trakcie swego życia. Nierozwijane talenty pozostaną tylko potencjałem, który niewykorzystany zmieni się we frustrację.

Coachingu uczyłam się na warsztatach Kreatywnej Pedagogiki i na studiach podyplomowych w Collegium da Vinci. Miałam okazję zobaczyć, jak zmieniają się ludzie, którzy wcześniej mieli do niego sceptyczne nastawienie. Jeśli chcesz, żebym towarzyszyła Ci przez pierwszy odcinek tej drogi, w którą zechcesz wyruszyć, aby odkryć swoją moc, to zapraszam Cię na kilka(naście) spotkań od nowego roku.

Jeśli natomiast interesują Cię jakieś zagadnienia związane z literaturą, teatrem lub filmem, chcesz przygotować się do olimpiady, a program szkolny nie daje Ci szansy, żeby zająć się rozwijaniem pasji w tym obszarze, umów się ze mną na 8 spotkań w ramach tutoringu naukowego. Wspólnie ustalimy plan działań, tematy i miejsce spotkań, formy dyskusji i prac badających Twój rozwój. W tutoringu czyli „spersonalizowanej edukacji” fundamentalną zasadą jest dobrowolność: „Ja nie muszę, ale chcę. Ty też nie musisz, ale możesz.”

Trzymając się tej zasady po ukończeniu polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim, podjęłam studia doktorskie w Instytucie Sztuk Audiowizualnych na Uniwersytecie Jagiellońskim, zwieńczone stopniem naukowym doktora nauk humanistycznych w dziedzinie nauk o sztukach. Napisałam kilka książek i wiele recenzji. Znam problemy, z jakimi zmaga się zarówno pisarz, jak i reżyser teatralny i filmowy. Inicjowałam wiele działań ogólnoszkolnych w naszej szkole, patronowałam licznym wydarzeniom artystycznym. Brałam udział w programie Odysei Umysłu i międzynarodowych projektach społecznych. Organizowałam warsztaty filmowe, dziennikarskie i teatralne. Mam również wieloletnie doświadczenie pracy na Uniwersytecie Gdańskim, współpracy z wydawnictwami, DKF-ami, festiwalami filmowymi oraz instytucjami kultury. Prowadziłam razem z Jackiem Dehnelem Salon Literacki w Dworku Sierakowskich w Sopocie. Byłam jurorem i selekcjonerem festiwali filmowych. Redagowałam szkolne monografie. Jeśli któreś z moich doświadczeń mogłoby Ci pomóc w realizacji Twoich planów, mogę być Twoim tutorem.


Henryka Mucek

Chciałabym zaproponować tutoring naukowy z dziedziny, którą się zajmuję.

Jeśli język niemiecki oraz kultura niemieckiego obszaru językowego mogłyby być inspiracją do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności a równocześnie przyczyniłyby się do rozwoju osobistego, zapraszam do współpracy.


Joanna Rześniowiecka

Jeśli świat literatury, teatru, języka polskiego jest Ci bliski, na pewno znajdziemy wspólny język, a jeśli nie, wtedy ja chętnie nauczę się czegoś od Ciebie. Jeśli uważasz, że wieloletnie doświadczenie trenera Odysei Umysłu czyni ze mnie osobę ciekawą, sprawdź czy się nie mylisz. Gdy nie jesteś pewny, którą droga życiową się udać, jakie są Twoje mocne strony i po prostu czujesz się zagubiony w swoich wyborach, spróbuję z Tobą o tym pogadać. Dzięki osobom takim jak Ty, będę zdobywała nowe doświadczenie w swojej tutorskiej podróży, do której już teraz z radością zapraszam.


Ewelina Wojdyło

Nazywam się Ewelina Wojdyło i od 18 lat jestem polonistką w szkole ponadgimnazjalnej. Z Piątką i z Gdańskiem związana jestem od września 2017 r.

Moja praca jest też moją pasją, dodatkowo uwielbiam uczestnictwo w kulturze, którą także tworzę poprzez realizację #Kultury200mOdMorza. Inicjatywy związanej z Brzeźnem. Wiem, że pasje i marzenia są w życiu najważniejsze, dlatego proponuję ci spotkania tutorskie.

Chciałabym razem z tobą zaplanować twój rozwój, poznać twoje najlepsze strony. Jeśli czujesz chaos w swoim życiu, masz wiele zainteresowań i nie wiesz, w którym kierunku pójść, na początek przyjdź do mnie. W efekcie naszych spotkań, osiągniesz to, co sobie zaplanujesz i zamierzysz. Określisz kierunek swoich zainteresowań i znajdziesz w końcu sposób, by robiąc mniej, osiągnąć więcej.
To jest możliwe!
Będziesz miał wpływ na:
– miejsca spotkań – niekoniecznie musi być to budynek szkoły
– harmonogram spotkań
– na przebieg naszej rozmowy.

Jestem po to, by pomóc ci stać się samodzielnym i samowystarczalnym człowiekiem.
Przyjdź i porozmawiaj ze mną.

Zapraszam….