Speakers Corner

IX edycja – 2024

Planowana na 24 lutego (piątek). Zapisy u pp. Tusk-Olczak lub u innych nauczycieli j. ang.

Regulamin wydarzenia tutaj

Opis imprezy

W londyńskim Hyde Parku, w pobliżu Marble Arch mieści się forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa pod warunkiem nieobrażania królowej. 

Piątka, jak przystało na szkołę z tradycjami, też ma swój oliwski Speakers Corner, który stanowi forum dla swobodnych wypowiedzi pod warunkiem stosowania się do szeroko pojętej netykiety.

Kącik mówców pojawia się raz w roku w auli V LO i każdorazowo przyciąga przemawiających prezentujących kunszt retoryczny, zdradzających poglądy i dzielących się wiedzą na wybrany temat. 

Inicjatorką oraz organizatorką wydarzenia jest nauczycielska języka angielskiego pp. Katarzyna Tusk-Olczak przy wsparciu szkolnej biblioteki. W przeprowadzanie Speakers Corner włączają się też nauczyciele oraz uczniowie z V LO oraz sponsorzy fundujący nagrody dla najlepszych występujących. 


VIII edycja – 2023

Relacja:

Speakers Corner 2023 – V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku (vlo.gda.pl)

Nagranie z wydarzenia:

Speakers Corner – YouTube


VII edycja – 2022

Relacja dostępna na stronie biblioteki V LO w Gdańsku

http://biblioteka.vlo.gda.pl/vii-edycja-speakers-corner/


VI edycja – 2021

Relacja dostępna na stronie biblioteki V LO w Gdańsku
 
 

V edycja – 2020

Relacja dostępna na stronie biblioteki V LO: V edycja Speakers Corner


IV edycja – 2019

Relacja dostępna na stronie biblioteki: IV edycja Speakers Corner


III edycja – 2018

Relacja dostępna na stronie biblioteki V LO: III edycja Speakers Corner


II edycja – 2017

Relacja dostępna na stronie biblioteki V LO: Czytać, słuchać, mówić. O drugiej edycji Speakers Corner w V LO


I edycja – 2016

Relacja z I edycji Speakers Corner pp. Anety Lechman na prowadzonym przez nią fb:

Dnia 4 lutego 2016 w auli naszej szkoły odbyła się I edycja Speakers Corner, wydarzenia, w którym uczniowie i nauczyciele mieli szansę zaprezentowania własnych pasji i inspiracji w języku angielskim.

Spośród nauczycieli ze swoimi prezentacjami wystąpili germanistka V LO pani Anna Trzcińska z tematem “English changes German language” oraz Pan Krzysztof Kunikowski prezentujący “Economic Inequality”. Prezentacje uczniów to Ola Dudij z klasy 2c z prezentacją “Sail Away”, Agieszka Szymanderska 2a “Vegetarianism as a way of life”, Marcin Wieczorek również 2a z prezentacją na temat “Life beyond planet Earth”, Mikołaj Biernat z klasy 1d z prezentacją “Lucid Dream” oraz Jakub Partyka 2f z tematem “Silk Road”. Wydarzenie to urozmaicili dodatkowo uczniowie z oprawą muzyczną oraz pokazem tanecznym. Nasi prezenterzy, zarówno nauczyciele jak i uczniowie, wykazali się pełnym profesjonalizmem w wygłaszaniu prezentacji oraz wysokim poziomem języka angielskiego. Mimo stresu i tremy jakie towarzyszyły naszym mówcom wszystkie prezentacje spotkały się z bardzo pozytywną reakcją publiczności. Nagrodę publiczności oraz nagrodę jury wygrał Marcin Wieczorek z klasy 2a. Mamy nadzieję, że Speakers Corner zostanie z nami na dłużej, a w następnym roku prezentacje będą równie ciekawe. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej drugiej edycji naszego wydarzenia w przyszłym roku.
Pomysłodawczynią wydarzenia była pani prof. Katarzyna Tusk-Olczak