Media o nas

Lokalni przewodnicy

Film wykonany został przez Instytut Kultury Miejskiej w ramach Lokalnych Przewodników. Jednym w lokalnych przewodników wystąpił pp. Krzysztof Rześniowiecki opowiadając o naszym niezwykłym instrumencie. Jakim? Sami zobaczcie.

“Obcy stają się przyjaciółmi”. Tak gdańscy licealiści widzą imigrantów


fot: Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Brazylia, Uzbekistan, Irak, Indie, Białoruś – z imigrantami z tych krajów mieszkającymi obecnie w Gdańsku spotkali się uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego. Nastolatkowie postanowili sprawdzić, co kieruje ludźmi, którzy decydują się na zmianę miejsca, w którym żyją i jak obcokrajowcy czują się w Polsce. W projekcie “Obcy stają się przyjaciółmi” licealistom pomagali ich rówieśnicy z niemieckiego Bremervaven w ramach wymiany międzyszkolnej.

Czytaj więcej na: https://m.trojmiasto.pl/nauka/Obcy-staja-sie-przyjaciolmi-Tak-gdanscy-licealisci-widza-imigrantow-n127311.html


Joanna i Krzysztof Rześniowieccy, nauczyciele z V LO w Gdańsku

W szkole jest coraz mniej problemów typowych dla naszych wyobrażeń, powiedział Krzysztof Rześniowiecki, który wraz z żoną Joanną Rześniowiecką byli gośćmi w programie Rozmowa Kontrolowana RadioGdansk


100-lecie budynku V LO w Gdańsku-Oliwie

Historia placówki mieszczącej się przy ul. Polanki 130 zobacz na mapie Gdańska w gdańskiej Oliwie liczy sobie jubileuszowe sto lat. Od początku istnienia ściśle związana była z edukacją, zarówno tych najmłodszych, jak i starszych uczniów. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się nie zawsze kolorowym dziejom wiekowego budynku.

Oglądaj więcej na: trojmiasto.tv

 


Perspektywy opublikowały też Ranking Szkół Olimpijskich 2018, w którym trzecie miejsce zajęło także III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Na miejscu 60. znalazło się tutaj II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku, a miejsce 68. to Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie. W pierwszej setce znalazło się także gdyńskie VI LO im. Wacława Sierpińskiego (75. miejsce) i V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku (89. miejsce).

Czytaj więcej na: https://radiogdansk.pl


Gdańska “Piątka” to szkoła na szóstkę. 70-lecie V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku

Aktorka Zofia Czerwińska, piosenkarka Irena Jarocka, poeta Jacek Dehnel oraz olimpijczyk i rekordzista świata w rzucie oszczepem Janusz Sidło a także polityk Jarosław Wałęsa i nasz redakcyjny kolega, dziennikarz Piotr Jacoń – wszystkich łączy jedno. Są absolwentami V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, które kończy 70- lat.

Czytaj więcej na https://radiogdansk.pl


Fortepian wspomnień

Ma ponad sto lat. Przed wojną stał w jednej z oliwskich rezydencji, w 1945 roku kupił go od Rosjan za butelkę wódki nauczyciel muzyki. Fortepian, który stoi w auli V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, pamięta wiele muzycznych talentów. Niektórzy z nich zyskali rozgłos i sławę.
Czytaj więcej na https://radiogdansk.pl

Nowe boiska przy V LO w Gdańsku. “Nie możemy się doczekać wf-u”

Jeszcze nie tak dawno było tu tylko boisko z dziurami, teraz powstał nowoczesny kompleks sportowy. Zakończyła się budowa nowych obiektów przy V Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. W uroczystym otwarciu wziął udział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Czytaj więcej na https://radiogdansk.pl


60 lat V LO w Gdańsku Oliwie

Film zrealizowany na 60 lecie V LO w Gdańsku Oliwie przez Piotra Jaconia – absolwenta szkoły. Składa się z 6 części: “Pierwsze 15 lat”, “Lata 60-te”, “Lata 70-te”, “Lata 80-te”, “Lata 90-te” i “Dziś”

Oglądaj więcej na https://trojmiasto.tv


LipDub V LO w Gdańsku

LipDub V LO w Gdańsku – “Piątkowy” LipDub został zrealizowany w pełni przez uczniów Mateusza Niewiarowskiego oraz Małgorzatę Bogunia.

Oglądaj więcej na https://trojmiasto.tv