Otrzęsiny

Opis imprezy

Otrzęsiny są tradycyjnie od dziesiątek lat organizowanym w V LO w Gdańsku wydarzeniem mającym na celu integrację społeczności szkolnej, oficjalne przyjęcie w szeregi Piątkowiczów wszystkich Pierwszoklasistów oraz zachęcenie nowych uczniów do udziału w uroczystościach, projektach, akcjach.

Każdego roku szkolnego otrzęsiny przywdziewają nowe szaty, a fason wybiera dla nich zwycięska klasa, która w roku w poprzednim została nagrodzona mianem laureata konkursu na najciekawszy występ prezentowany podczas popołudniowej gali. 

Niezmiennie jest to wydarzenie wyczekiwane, skrupulatnie przygotowywane, przeprowadzane według układanego przez organizatorów scenariusza oraz z towarzyszącą oprawą artystyczną w udekorowanej auli Piątki. 

Wstęp jest otwarty dla uczestników wydarzenia, czyli wszystkich klas I, organizatorów imprezy, czyli zwycięskiej klasy II, oraz pracowników szkoły (dydaktycznych i administracyjnych). Z uwagi na ograniczoną pojemność auli, mieszczącej do 300 osób, wydarzenie od lat można oglądać online. 


Otrzęsiny 2021

Zaplanowane na 22 października 2021 roku.


Otrzęsiny 2020 – Stefany przetrwania

Relacja z wydarzenia dostępna na stronie szkoły


Otrzęsiny 2019 – Oliwska Gala Oskarowa

Relacja dostępna na stronie szkoły


Otrzęsiny 2018 – Bajeczne otrzęsiny

Relacja z otrzęsin na stronie biblioteki V LO

Relacja z otrzęsin na profilu fb V LO


Otrzęsiny 2017 – Co by było gdyby…

Relacja z otrzęsin na stronie biblioteki V LO