Talenty Piątki 2019

Dnia 15 marca br. odbyły się 24-te Talenty Piątki. Przygotowania do jednej z najbardziej popularnych taneczno – muzycznych imprez szkolnych, rozpoczęły się już w listopadzie 2018 roku. Od stycznia 2019 pełną parą ruszyły przesłuchania, a następnie próby. Cieszymy się, że oprócz naszych Piątkowych wykonawców, w koncercie wzięli udział również uczniowie innych gdańskich i gdyńskich szkół oraz z Sopotu, a nawet na występ Fire Show przyjechali kuglarze aż z Kartuz.
Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby nadać wyjątkową, multimedialną i nie tylko, oprawę uroczystości.
Po raz drugi miałam przyjemność organizować to wyjątkowe wydarzenie wraz ze wsparciem pani prof. Marzeny Węcławskiej. To co działo się na scenie nie da się opowiedzieć, to trzeba zobaczyć i poczuć te emocje. Nasi artyści przygotowali jak zawsze wyjątkową ucztę muzyczną. Osoby, które nie mogły fizycznie być w auli, miały możliwość podglądać na bieżąco co też dzieje się na koncercie, dzięki live stream który nadawany był przez Kubę Żeligowskiego z klasy 2b.
Publiczność dopisała, a aula do końca koncertu pękała w szwach. Gościem specjalnym była, wspierająca nas zawsze, pani prof. Małgorzata Twarowska, inicjatorka i koordynatorka Talentów w latach 1995-2000. Koncert rozpoczęliśmy od chwili zadumy i wspomnienia naszej Absolwentki pani Zofii Czerwińskiej, która kilka dni wcześniej odeszła od nas na zawsze. Wspaniała aktorka, wyjątkowa artystka, nie raz gościła w Piątce przy okazji jubileuszy czy innych szkolnych uroczystości. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Po powitaniu gości, rozpoczęliśmy muzyczną ucztę. Podobnie jak w roku ubiegłym, koncert brawurowo poprowadzili Kajetan Dulian i Błażej Raszyński z klasy 3a.

Aby nasi artyści jak najlepiej wypadli, organizatorzy przez wiele tygodni podczas prób dopracowywali dla każdego występującego odpowiednie światło, nagłośnienie i organizację na scenie.


Nad nagłośnieniem, oświetleniem podobnie jak rok temu, czuwali przede wszystkim uczniowie klasy 2b. Głównymi koordynatorami byli: Jakub Hebel, Marek Borzyszkowski, Szymon Wielewski oraz Bartosz Janicki z klasy 2b.


Ministrem sceny był niezastąpiony Łukasz Kulesza, którego wspierali Maciej Welz i Karol Pergoł, wszyscy z klasy 2b.
Nasze urocze i świetnie zorganizowane inspicjentki, które nie tylko opiekowały się artystami, ale również przygotowały dekoracje auli to: Konstancja Janiak, Liwia Karwat, Agata Ludwiczak z klasy 2b, Kasia Ściborska z klasy 2a, Izabela Swat i Emilia Rusiecka z klasy 2d, oraz Maja Dybuk i Kornelia Leoniuk z klasy 1d.


Na koniec koncertu odbył się pokaz fire show na dziedzińcu szkolnym, dawno w Piątce niewidziany.

Za wsparcie przy organizacji uroczystości dziękujemy pani dyrektor Elżbiecie Piszczek, która zapewniła nam nie tylko komfort pracy, ale również doradzała i wspierała finansowo. Sponsorem uroczystości było Miasto Gdańsk oraz Rada Rodziców przy V LO. Bardzo dziękujemy za wsparcie. Przy zakupie sprzętu multimedialnego pomagała nam pani Irena Zboromirska, a w dniu koncertu mogliśmy liczyć również na wsparcie pani Dominiki Zielińskiej.
Dziękuję za energię którą otrzymałam od artystów i organizatorów. Mam z całą pewnością naładowane akumulatory na cały rok.
Oczywiście już myślę o koncercie jubileuszowym czyli o 25-leciu Talentów Piątki, które w przyszłym roku zbiegną się z 75-leciem szkoły.
Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc przy organizacji tego wyjątkowego, muzycznego przedsięwzięcia.
Za ciężką pracę dziękuję mojej drużynie organizatorów. Sukces koncertu to m.in. Wasza zasługa. Dziękuję za wszystkie szalone zebrania, odlotowe pomysły i radość z tego co wspólnie robimy.
Cieszę się, że w koncertach Piątki chętnie biorą udział uczniowie innych trójmiejskich szkół.
Wszystkim artystom dziękuję za super współpracę i mam nadzieję do zobaczenia na próbach za rok. W przyszłym roku liczę również na absolwentów.
Za wszelkie wsparcie jeszcze raz dziękuję pani dyrektor Elżbiecie Piszczek, całemu Gronu Pedagogicznemu i Marzenie Węcławskiej.
Dziękuję również za fotodokumentację Oli Lewandowskiej z klasy 3f i Bartkowi Sarnowskiemu z klasy 1e.
Z muzycznymi pozdrowieniami,
Aneta Lechman

Zapraszam do obejrzenia albumów: