Piotr Jacoń, absolwent V LO z nagrodą Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego

Z przyjemnością informujemy, że nasz absolwent (matura 1995) i znany dziennikarz stacji TVN24 Piotr Jacoń w środę 4 października br. otrzymał wyróżnienie przyznawane przez Fundację im. ks. Jana Kaczkowskiego – nagrodę “OKOcelebryty”.

To wyraz uznania dla osób, które niosą pomoc innym, korzystając z własnej popularności.

Przy okazji przypominamy, że w roku 2017 otrzymał tytuł Mistrza Mowy Polskiej 2017.

Piotr Jacoń ukończył polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim, a swą dziennikarską karierę rozpoczynał w Radiu Plus oraz w “Dzienniku Bałtyckim”. W 2004 roku związał się z TVN24 jako gdański reporter stacji, już w 2005 roku debiutował w ogólnopolskich programach informacyjnych. Obecnie jest gospodarzem programu “Dzień po dniu”.

Nie możemy nie wspomnieć, że nie raz angażował się w przedsięwzięcia związane z Piątką. Brał m.in. udział w tworzeniu i przygotowaniu kronik filmowych dotyczących historii V LO z okazji 60-lecia szkoły. Materiały dostępne są na naszym kanale YT: www.youtube.com/user/VLOinGdansk

Ponadto, przy okazji obchodów 70-lecia V LO, użyczył swojego głosu do filmu naszej absolwentki Agaty Czaji – “Kronika Piątki przełom wieków” (https://www.youtube.com/watch?v=QkcSZKCYCAM).

15 stycznia 2010 roku był gościem Piątki i nawet udało się nam odnaleźć zdjęcie ze spotkania z młodzieżą w szkolnej auli.

Miłośnikom koncertu Talenty Piątki sprzedajemy ciekawostkę, że Piotr Jacoń był współorganizatorem pierwszego koncertu Talentów Piątki i wraz panią prof. Małgorzatą Twarowską, ówczesną nauczycielką fizyki, przygotowywał wydarzenie w roku 1995. Miało ono wówczas nieco inną formułę niż dzisiejsze Talenty.

Kto wie, może nasz absolwent kiedyś znów pojawi się na scenie w piątkowej auli, chociażby przy okazji koncertu Talentów …

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

więcej o nagrodzie: https://tvn24.pl/polska/piotr-jacon-z-nagroda-okocelebryty-7375819

w poście wykorzystano zdjęcia z prywatnego archiwum dziennikarza i za Jego zgodą

Piotr Jacoń na spotkaniu z młodzieżą w V LO w Gdańsku (2015 rok)