Organizatorzy Książkowej Pomocy 2023 przekazują Szpitalowi Polanki sprzęt medyczny

16 października 2023 w Szpitalu Dziecięcym Polanki miało miejsce uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego ze zbiórki podczas ostatniej edycji Książkowej Pomocy organizowanej przez V LO w Gdańsku oraz Oliwskie Firmy. Z koordynatorami akcji, pp. Katarzyną Tusk-Olczak oraz pp. Jackiem Pankracem udali się uczniowie klas 3d i 2d.

Szpital zdecydował się zakupić w tym roku: medyczną wagę niemowlęcą, trzy wysokiej klasy nebulizatory i najważniejsze: bilirubinometr, który dzięki wysokiej klasy technologii poprawia komfort małych pacjentów podczas badania poziomu bibirubiny. Takie dzieciaczki nie musza być poddawane bolesnemu kłuciu, bilirubinometr wykorzystuje światlo ksenonowe które przenika przez skore i umożliwia precyzyjny pomiar poziomu żółtaczki.

Firmy partnerskie oraz my – V LO już zapowiedzieliśmy gotowość do organizowania kolejnego festynu, od stycznia zaczynamy przygotowania.

Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy do pp. Katarzyny Tusk-Olczak. Myślimy też o ogłoszeniu konkursu na logo wydarzenia Książkowa Pomoc V LO, szczególnie że w gabinecie zabiegowym Oddziału Dziecięcego Szpitala Polanki jest już większa liczba sprzętów zakupionych ze zbiórek odbywających się podczas poprzednich edycji Książkowej Pomocy – i naklejki z logotypami informowałyby o źródle finansowania.

O akcji oraz o dużym zaangażowaniu uczniów Piątki podczas przygotowań można przeczytać na stronie Radia Gdańsk:

Rekordowa edycja akcji „Książkowa Pomoc”. Zebrane pieniądze trafią do Szpitala Dziecięcego Polanki (radiogdansk.pl)