Krzysztof Rześniowiecki nominowany do tytułu nauczyciela roku 2023

Trwa głosowanie na Nauczyciela Roku 2023!

Gdański Nauczyciel i Dyrektor Roku (www.gdansk.pl)

Z dumą zawiadamiamy, że tegorocznym kandydatem do nagrody jest pan profesor Krzysztof Rześniowiecki.

Właściwy człowiek na właściwym miejscu – tak można by określić pedagoga i nauczyciela plastyki (wcześniej wiedzy o kulturze, a jeszcze wcześniej także plastyki) gdańskiej Piątki.

Można śmiało napisać, że nominacja Krzysztofa Rześniowieckiego do tytułu Gdańskiego Nauczyciela Roku jest w jego przypadku bardziej niż zasłużona.

Pomysłodawca setek artystycznych instalacji w przestrzeni szkoły, autor niezliczonych listów do rodziców, organizator wycieczek, opiekun podczas koncertów i imprez. Dla uczniów, nauczycieli i dyrekcji zawsze na wyciągnięcie ręki. Jego wiarę w drugiego człowieka trudno pokonać. Za to zaangażowanie dla jednych jest niebezpiecznie zaraźliwe, a dla innych pozostaje stałym źródłem podziwu i nieosiągalnym celem.

Okrasza zgrabnymi wierszami każdą interesującą okoliczność. Ładnie poproszony tworzy scenariusze szkolnych wydarzeń, które dzięki jego słowom, na długo zapadają w pamięć.

Mamy podejrzenia, że nawet podczas snu, planuje kolejne działania na rzecz szkoły i szkolnej społeczności. Jeśli zobaczycie go, kroczącego korytarzem, zatopionego w myślach, pozornie oderwanego od rzeczywistości, niech was to nie zwiedzie – Krzysztof Rześniowiecki układa misterny plan działania na polu artystycznym, dydaktycznym lub wychowawczym!

Głosowanie na jego skromną osobę rozpoczyna się 27 X, a kończy 5 XI 2023 roku. Gorąco zachęcamy do oddawania głosów oraz rozsyłania informacji do osób, które pana profesora poznały od najlepszej strony i chciałyby go docenić i wyróżnić.

Gdański Nauczyciel i Dyrektor Roku (www.gdansk.pl)