Kuba Cybulski stypendystą Queen Hedving Scholarship!

Jakub Cybulski z 3a został Laureatem Queen Hedving Scholarship i już niedługo wyruszy do Doliny Krzemowej!

Queen Hedvig Scholarship jest unikatowym projektem skierowanym do uczniów trzydziestu najlepszych liceów ogólnokształcących i techników w Polsce. Projekt ten polega na przyznaniu uczniom stypendiów w formie wyjazdu do Doliny Krzemowej w Kalifornii.

Głównym celem programu stypendialnego jest poznanie najbardziej innowacyjnych firm i laboratoriów na świecie oraz wsparcie uczniów w zarządzaniu własnymi ścieżkami edukacji.

Stypendia w formie tygodniowego wyjazdu do Doliny Krzemowej w USA są przyznawane uczniom, którzy przejdą kwalifikacje 3-etapowego konkursu. Program Stypendialny obejmuje między innymi wizytę w Stanford University, Berkley University of California, SRI International, w korporacjach takich, jak  Google, LinkedIn, Microsoft, Meta, Nvidia, Apple. Program Stypendialny zawiera dwie technologiczne ścieżki edukacyjne: biologiczno-chemiczno-medyczną oraz inżyniersko-informatyczną.

Szczegóły o programie i wyniki rekrutacji można przeczytać na stronie organizatora https://www.queenhedvigscholarship.eu/program-stypendialny

Kuba – serdeczne Gratulacje!

Mamy nadzieję, że już na stałe Piątkowicze będą stypendystami tego wspaniałego programu.

Jakub Cybulski jako Finalista 53 Olimpiady Biologicznej.