Talenty Piątki 2023

Dlaczego Talenty Piątki?


Koncert Talentów Piątki to kawał piątkowej historii. Po raz pierwszy zorganizowany został w 1995 roku z inicjatywy nauczycielki fizyki pani prof. Małgorzaty Twarowskiej. Wówczas młodzież V LO nie miała dostępu do tylu multimedialnych urządzeń, jakimi dysponują obecni uczniowie. Sprzęt muzyczny i oświetlenie było wypożyczane z teatru bądź innych dostępnych wówczas miejsc. Mimo to, koncert był jednym z bardziej lubianych szkolnych wydarzeń. A w auli zbierały się tłumy.

Od tamtej pory minęło ponad 20 lat, a Talenty są stałym punktem kalendarza każdego roku szkolnego. Nawet w czasie pandemii udało się nam zorganizować mini Talenty Piątki Online, dostępne na naszym kanale YT. Zawsze znajdują się uczniowie, którzy pragną zorganizować koncert i nauczyciele, którzy dzielnie im w tym pomagają.

Dlaczego Talenty? Bo każdy kto bierze udział w tym przedsięwzięciu ma lub odkrywa w sobie talent. Może to być talent muzyczny, aktorski, organizatorski, talent do pracy przy oprawie multimedialnej koncertu bądź talent do tworzenia ciekawych dekoracji. Talenty uczą współpracy w grupie, budowania zaufania i wychodzenia z różnych kłopotów, które organizatorzy napotykają na swojej drodze. Dla niektórych to pierwsza, a czasem jedyna okazja by wystąpić na scenie w roli muzyka, aktora/aktorki, tancerza/tancerki lub konferansjera/konferansjerki. Przygotowania do Talentów to podróż przez wiele prób i pomysłów. Talenty bawią, inspirują i uczą.

Nie dajcie się prosić. Przyjdźcie do auli w piątek 24 marca o godz. 17:00, by zobaczyć jak wiele pracy i wysiłku włożyli ci, których na co dzień mijacie na szkolnych korytarzach, a których być może będziecie mieli okazję zobaczyć w nowej odsłonie.
Liczymy na Waszą obecność!


z muzycznymi pozdrowieniami
Aneta Lechman
Marzena Węcławska
i Młodzież V LO