Made by You, czyli rękodzieło V LO dla Szpitala Dziecięcego Polanki

Grupa inicjatywna z V LO w Gdańsku jak co roku postanowiła spróbować pozyskać dofinansowanie z Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego na realizację projektu, w wyniku którego podczas dzielnicowego kiermaszu Książkowa Pomoc zostanie zebranych więcej środków na wsparcie dzieci ze Szpitala im. Macieja Płażyńskiego, mieszczącego się po sąsiedzku, bo przy ul. Polanki. 

Chętni uczniowie z klasy II d, I d, III e z drobną pomocą szkolnej biblioteki przygotowali wniosek projektowy, który spotkał się z przychylnością komisji. Postanowiliśmy zakupić materiały niezbędne do wykonania produktów rękodzielniczy, by później wystawić je na sprzedaż, a także zdecydowaliśmy nabyć materiały do samodzielnego wykonania rękodzieła przez kiermaszowych gości. 

Za 700 zł zakupiliśmy nici, włóczki, sznurki, bazy metalowe, koraliki, gumki, opakowania. Otrzymaliśmy też piękny prezent od taty naszej liderki Karoliny, który podarował nam drewniane bazy do rękodzieła.  Powstały z nich serwetki, podkładki pod kubki, łapacze snów, zakładki do książek. Organizatorzy kiermaszu przydzieli nam dwa namioty sprzedażowe – w jednym z nich sprzedawaliśmy gotowe rękodzieło, w drugim przyjmowaliśmy przybyłe na kiermasz dzieci, którym pomagaliśmy wytwarzać bransoletki i zakładki do książek. Przed naszymi stanowiskami wystawiliśmy plakaty Mady by You oraz Funduszu Młodzieżowego.

Przychód zapisywaliśmy w specjalnie na ten cel wydrukowanej Wielkiej Księdze Przychodów Made by You. Udało nam się zebrać dokładnie 1210,10 zł

Zostało nam również nieco włóczek, drewnianych i metalowych baz, które zamierzamy wykorzystać w przyszłym roku, podczas kolejnej edycji Książkowej Pomocy. 

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom – to była świetna inicjatywa!