Ludzie Piątki – Któż to kryje się w gabinecie nr 4 V-go LO w Gdańsku?

Kontynuujemy nasz cykl “Ludzie Piątki” i tym razem zajrzymy do gabinetu nr 4, który jest czasem tak trudny do znalezienia jak słynne sale 39, 40 czy 27. Wiemy, że gdzieś są, ale nawet z mapą trudno je znaleźć, jeśli w nich nie bywamy.
Naszym sympatykom, ale przede wszystkim uczniom, pragniemy zdradzić co nieco o tajemniczej pani Asi, którą możecie znaleźć właśnie we wspomnianym gabinecie nr 4.

Czy jest słońce czy jest deszcz, uśmiech zawsze jest 🙂

Jak każda placówka, nie tylko oświatowa, szkoła posiada zaplecze administracyjne bez którego, nie bójmy się tego powiedzieć, nie mogłaby istnieć. Od blisko 6 lat organizację pracy szkoły i przede wszystkim dyrekcji, wspiera pani Joanna Róg, specjalistka ds. administracji.

Na pewno nie jeden z naszych podopiecznych wpadł kiedyś w straszne tarapaty gubiąc kluczyk do szafki czy kartę wejściową do szkoły. To właśnie z takich dramatów wyciąga nas pani Asia.
A tak bardziej poważnie, to nauczyciele i uczniowie, pracujący przy szkolnych projektach i wydarzeniach najlepiej wiedzą, jakim ogromnym wsparciem jest pani Asia.

Pani Joanna Róg w gąszczu dokumentów

Wszelkie zakupy, pomoce dydaktyczne, ważne umowy przechodzą przez Jej kolorowy gabinet. Kolorowy? Tak, bo zarówno aranżacja pomieszczenia jak i sama pani Asia z całą pewnością sprawiają, że zawsze jest miło, kolorowo i żaden problem nie jest nam straszny.
Nikt nigdy nie wyjdzie z Jej gabinetu bez niezałatwionej sprawy czy chociażby rady, jak rozwiązać dany problem.
Gdy uczniowie potrzebują pilnie bateryjek do mikrofonów, taśmy naprawczej, przedłużaczy lub mają inne nagłe potrzeby, to możecie być pewni, że pani Asia w mig pokieruje nas do odpowiedniego pracownika lub jednym telefonem załatwi sprawę.
Współpracę z panią Asią cenią sobie zarówno nauczyciele, uczniowie, Rada Rodziców jak i pracownicy administracji. Ci ostatni zdradzili nam, że bardzo lubią pracę pod czujnym okiem pani Joanny, a w tajemnicy dodają, że najbardziej to “test białej rękawiczki” i wszelkie wspólne żarciki.
Bohaterka naszego posta uwielbia porządek co każdy, kto znajdzie się w kolorowym gabinecie, na pewno dostrzeże.
Niewątpliwie Pani Asia wspaniale radzi sobie z ogromem dokumentacji której, jak się można domyślić, wciąż przybywa w szkolnych segregatorach.
Droga młodzieży jak pójdziecie za chwilę na wakacje, bądźcie pewni, że na posterunku wraz z dyrekcją
V LO, czuwać będzie pani Asia. I jak to zwykle co roku bywa, jakieś modernizacje, małe remonty sal i inne zmiany, zobaczycie we wrześniu dzięki właśnie pracy pracowników administracji i czuwającej nad wszystkim pani dyrektor Małgorzaty Bąk i oczywiście naszej Pani Asi.

Prywatnie pani Joanna Róg jest właścicielką dachowego kocura zwanym pieszczotliwie przez domowników – Tygrysem. Po pracy ceni sobie zacisze domowe. Ciekawi Ją ezoteryka i uwielbia czytać książki. Najbardziej kocha thrillery i kryminały. Jej ulubionym autorem jest Chris Carter, autor wnikliwych i mrocznych opowieści.
Na szczęście mroczny klimat nasza pani Asia lubi tylko w powieściach. W Piątce dba o taką atmosferę w pracy, aby wszystkim nam pracowało i uczyło się dobrze.
A na koniec dla zainteresowanych mamy radę:

Jeśli zechcesz wkupić się w pani Asi łaski, możesz przenieść Jej świeżutkie truskawki 😉

Ulubiony, wiosenny przysmak pani Asi często można dostrzec na stole
w kolorowym gabinecie nr 4