Złoty medal dla reprezentacji dziewcząt w siatkówce plażowej 2024

W poniedziałek 27 maja br. na boiskach GOKiF odbyły Mistrzostwa Gdańska w Siatkówce Plażowej dziewcząt. Nasze reprezentantki w składzie Amelia Fiodorowicz (2d) – kapitanka zespołu, Zosia Litwic (2d) oraz Julia Maraszek (2e) wywalczyły dla V LO złoty medal!

Złoty medal dla

Zawodniczki na starcie pokonały II LO w Gdańsku, potem XXI LO i przechodząc w dalszej części drabinki XIX LO. Trzeba przyznać, że wszystkie wygrane były ze sporym zapasem punktowym.

W roku ubiegłym nasza reprezentacja zajęła III miejsce i z tego powodu nie byliśmy rozstawieni wysoko w tabeli, a kolejność naszych meczów wynikała z losowania. Mimo to, zawodniczki V-go LO gładko przeszły przez kolejne etapy turnieju, a rywalki pokonywały z bezpieczną przewagą punktową i tak doszły do finału turnieju. Tam czekały już na nie reprezentantki IV LO w Gdańsku i to z nimi nasze dziewczęta stoczyły najbardziej trudny i zacięty bój o złoty medal.
W ostatnim meczu walka była zdecydowanie bardziej wyrównana, ale jednak ze wskazaniem na V LO z uwagi na początkowo małą, 3-4 punktową, przewagę. W efekcie przeciwniczki musiały uznać lepsze reprezentantki V LO i mecz zakończył się wynikiem 21:16.
Przede wszystkim wygrał spokój, opanowanie, mniej popełnionych błędów i elastyczność w doborze taktyki do sytuacji. O technice już nie wspominamy. Dodamy tylko, że na co dzień Amelia, Zosia i Julia trenują w klubie Gedania Gdańsk gdzie szlifują swoje umiejętności.

Nie możemy nie wspomnieć, że nasze zawodniczki są również tegorocznymi brązowymi medalistkami w Mistrzostwach Gdańska w piłce siatkowej na hali, które wywalczyły wraz z całą drużyną V LO pod opieką pani prof. Dominiki Zielińskiej.

Naszym złotym medalistkom gratulujemy!
Życzymy Wam dalszych sukcesów, wytrwałości i zdrowia, byście mogły wraz z pozostałymi zawodniczkami V LO spełniać się w swojej siatkarskiej pasji.
Dziękujemy Wam za godne reprezentowanie szkoły, dostarczone emocje i promocję sportu.
A za doping i wsparcie podczas rozgrywek dziękujemy naszemu siatkarzowi Tomaszowi Tarnowskiemu.

za wspólnie spędzony siatkarski czas dziękuje
Aneta Lechman
(opiekunka tegorocznej drużyny w zastępstwie za panią prof. Dominikę Zielińską)