Konkursy

Rok szkolny: 2017/2018 :: 2016/2017 :: 2015/2016 :: 2014/2015 :: 2013/2014 :: 2012/2013 :: 2011/2012 :: 2010/2011

Rok szkolny 2019/2020

  • Julia Blecher, Agnieszka Michalska i Marta Młodziejewska 1ag – 3 miejsce w wojewódzkim konkursie języka niemieckiego „Turbolandeskunde”
  • Marek Borzyszkowski 3b – I miejsce na IX Igrzyskach Akademii Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.
  • Jakub Cydejko 3a – finalista Pomorskiej Ligi Zadaniowej z Chemii
  • W konkursie Wygraj Indeks organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej tytuł laureata zdobyli Wiktoria Wiśniewska, Jakub Cydejko, Maksymilian Rolbiecki, Jakub Nowicki (z klasy 3a), Barbara Kobus, Aneta Opala, Aniela Gabriel, Aleksandra Nowowiejska, Julia Tubis, Dominik Stankiewicz, Mateusz Szreder (z klasy 3e)
  • Krzysztof Gofron 2e – finalista LVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Swinarskiego organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Aleksander Iwicki 1bg – laureat 2 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Programistycznym PIX Programming Challenge
  • Aleksandra Jackowska, Zuzanna Kozielewicz, Zofia Muszyńska, Alicja Piełuć, Dominika Sobaszkiewicz 2e – wyróżnienie w konkursie #cojaczytam polegającym na przeprowadzeniu niebanalnej
    kampanii promującej czytelnictwo
  • Martyna Kapitańska Icg – laureatka II edycji konkursu myOXperience
  • Aleksander Nowak 1bp – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym BÓBR (najlepszy wynik w Trójmieście)
  • Aneta Opala 3e – laureatka etapu powiatowego Pomorskiej Ligi
    Zadaniowej z chemii
  • Anna Pettke 1cp i Mateusz Sołtysiak 1bg  – I miejsce w Trójmiejskim Konkursie Wiedzy o Grecji
  • Alicja Rotter 3a – finalistka Pomorskiej Ligi Zadaniowej z Biologii,
    finalistka Pomorskiej Ligi Zadaniowej z Chemii
  • Stanisław Szeliga 2e – laureat Konkursu Wygraj Indeks organizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki
    Gdańskiej
  • Sara Mandakh 2e , Joanna Wodniczak 2d, Amelia Kozub 1cg, Mikołaj Narloch 1dg, Marta Młodziejewska 1ag – laureaci Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Na literackim szlaku”
  • Wiktoria Popiołek 1ap, Jan Skopczyński 1cp, Małgorzata Szmidtke 1dg, Gabriela Kreja 1ag, Paweł Cuper 1dg, Rozalia Brzezińska 1dg – finaliści Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Na literackim szlaku”
  • Gabriela Kreja 1ag – 10 miejsce w Polsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym MIKROPROFESOR
    2020 (była jedynym przedstawicielem woj. pomorskiego w finale)
  • Aleksander Szlęzak 3d – 3 miejsce w XXI Konkursie Geologicznym (laureatem półfinału), konkurs zorganizowany był przez Państwowy Instytut Geologiczny i Państwowy Instytut Badawczy
  • Julia Tubis 3e – finalistka etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z chemii
  • Marta Walczak 1 ag – 3 miejsce,  Amelia Maćkiewicz 1 ag – wyróżnienie w XII Ogólnopolskim Konkursie plastycznym „Witkacy i Ja”,

Rok szkolny 2018/2019

  • zespołowo Karolina Kosecka, Natalia Jeleń i Monika Kaczorowska – I miejsce w powiatowym etapie konkursie Pomorskie Drogi do Niepodległości
  • Monika Kaczorowska III f – finalistka X Trójmiejskiego Konkursu Języka Niemieckiego
  • Alicja Kozłowska III e – laureatka konkursu Wygraj Indeks organizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej,
  • Alicja Kozłowska III e –  II miejsce i tytuł laureata wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z biologii
  • Alicja Kozłowska III e – VI miejsce i tytuł finalisty etapu wojewódzkiego pomorskiej ligi zadaniowej z chemii
  • Jan Szafranek III e – laureat etapu wojewódzkiego pomorskiej ligi zadaniowej z chemii
  • Maja Dybuk I d, Natalia Idziak I d, Julia Rybnik I d, Filip Bobras Id, Maciej Sachse I c, Jan Sachse II d – zespołowo laureaci 40. Odyssey of the Mind World Finals
  • Alicja Szostak I c, Marta Roszak I d, Joanna Wodniczak I d, Sara Mandakh I e, Dominika Pasznik II c, Julia Makurat II d, Antonina Ziemian II e, Aleksandra Nowowiejska II e, Julia Tubis II e, Jakub Dybcio II e – laureaci i finaliści III edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla szkół ponadgimnazjalnych „Na Literackim Szlaku”
  • Bartosz Janicki II b, Paweł Miksiewicz II b, Eryk Możdżeń II b, Karol Pergoł II b, Janusz Tiszbein II b – I miejsce w międzynarodowym konkursie robotyki Robo Rave Poland
  • Aleksander Szlęzak II d – laureat półfinałów Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego
  • Wojciech Sołtys II c – III miejsce w II Ogólnopolskim konkursie Translation Master
  • Konstancja Janiak II b – wyróżnienie w II Ogólnopolskim konkursie Translation Master
  • Marcel Dobosz II a – wyróżnienie na szczeblu krajowym w ogólnopolskim konkursie chemicznym „Alchemik”
  • Zuzanna Chybicka I b – finalistka XXIII Konkursu Wiedzy Biblijnej
  • Aneta Opala II a – laureatka konkursu Wygraj Indeks organizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej,
  • Aneta Opala II a – II miejsce w etapie powiatowym Pomorskiej Ligi Zadaniowej z chemii
  • Clara Leśniak I e – laureatka X Trójmiejskiego Konkursu Języka Niemieckiego
  • Bartosz Sarnowski I e – finalista Międzynarodowego Konkursu Wildlife Photographer of the year 2019
  • Bartosz Sarnowski I e – 3 miejsce w VIII konkursie multimedialnym „Moje pasje” w kategorii fotografia
  • Matylda Olszyńska I c – wyróżnienie w VIII konkursie multimedialnym „Moje pasje” w kategorii fotografia
  • Zuzanna Krajewska, Oliwia Piętka, Weronika Urbańska, Aleksandra Wiśniewska, Weronika Wojnarowska z kl. I c oraz Amelia Sztangierska z I a – zwyciężczynie konkursu „weź zagłosuj”

Rok szkolny 2017/2018

  • Paulina Sokólska III e – finalistka XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Szymon Arabas III b – finalista 42. Olimpiady Języka Angielskiego
  • Szymon Arabas III b – finalista II edycji Olimpiady Statystycznej
  • Magdalena Dembska III c – finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej
  • Radosław Mikos II d – laureat  2 Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach
  • Monika Kaczorowska II f – laureatka Olimpiady Wiedzy o Mediach
  • Konstantin Panov II b – wyróżnienie w etapie okręgowym 49 Olimpiady Języka Rosyjskiego
  • Michał Kowalski III a – finalista Międzynarodowego Konkursu Brain Bee 2018
  • Zuzanna Bychawska III a i Wiktor Klimek III elaureaci Konkursu „Wygraj indeks” organizowanego przez Wydział chemiczny Politechniki Gdańskiej
  • Karolina Oleksy III a – wyróżnienie podczas etapu rejonowego XXXIII Olimpiady Ekologicznej
  • Martyna Miłogrodzka III f – III miejsce w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym Canona „To my tworzymy świat”
  • Aleksander Szlęzak I d – laureat XVI Edycji Konkursu na pracę pisemną NBP
  • Błażej Raszyński II a – II miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie „Translation Master”
  • Rafał Majewski I b – I miejsce w woj. pomorskim w ogólnopolskim konkursie „Milion na bank”
  • Piotr Cichacki II bII miejsce w woj. pomorskim w ogólnopolskim konkursie „Milion na bank”
  • Alicja Kozłowska II e – 1 miejsce i laureatka etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z biologii
  • Alicja Kozłowska II e – finalistka etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z chemii
  • Wiktoria Michnowska II e – finalistka etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z biologii
  • Piotr Cichacki II b – finalista etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi  Zadaniowej z matematyki
  • Dominika Pasznik I c –  laureatka III edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego, konkursu ogólnopolskiego dla szkół ponadgimnazjalnych
  • Julia Makurat I d, Aleksandra Nowowiejska I e, Barbara Kobus I e, Antonina Ziemian I e, Julia Tubis I e – finalistki III edycji Maratonu Czytelniczego, konkursu ogólnopolskiego dla szkół ponadgimnazjalnych
  • Bartosz Janicki, Eryk Możdżeń, Paweł Miksiewicz, Karol Pergoł I b – 2 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Robotyki RoboRAVE Poland
  • Magdalena Królikiewicz II e, Wiktoria Groth II d, Katarzyna Bryszkowska II a, Antonina Grabowska I b, Filip Salamon II b, Julia Formela I e, Michał Boczon I b, Szymon Wielewski I b – 2 miejsce w Gdańsku  i 6  miejsce w  finale wojewódzkim XXVI Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK oraz 2 miejsce w XI Międzyszkolnych Zawodach Ratownictwa Przedmedycznego „Gdańskie RatMedia2018”
  • Aleksandra Borsuk I b, Karolina Kindler I b oraz Jakub Garbowski I c – 8 miejsce w Polsce Reprezentacji V LO w Szachach Drużynowych
  • Anna Koczyk II e, Jan Bogdziewicz II b, Kajetan Dulian II a, Jakub Flik I b, Cezary Walkiewicz I e – III miejsce na świecie i tytuł laureata w międzynarodowym konkursie Odyssey of the Mind, Iowa, Ames, USA
  • Olaf Bukowski I c, Michał Kozioł I d, Kacper Krupa II c, Maja Leczkowska I d, Piotr Pohl I d, Jan Sachse I d, Katarzyna Ściborska I a – V miejsce w Polsce w międzynarodowym konkursie Odyssey of the Mind

Rok szkolny 2016/2017

  • Marcin Zydek i Grzegorz Pozorski z kl. I c – I miejsce w konkursie Wiedzy o Krajach Zjednoczonej Europy „Per aspera ad astra” pod patronatem europosła Jarosława Wałęsy
  • Błażej Raszyński, Jan Schneider, Adam Żmijewski – I miejsce w XI Regionalnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii
  • Wiktoria Lewandowska II f – tytuł finalistki w Ogólnopolskim Konkursie Sienkiewiczowskim
  • Mateusz Witkowski II d – laureat XII edycji Konkusu na interpretację utworów K. I. Gałczyńskiego
  • Weronika Dunst – I miejsce w ogólnopolskim konkursie Piosenki Marka Dutkiewicza
  • Patrycja Żemełka I F – II miejsce, Zuzanna Żółtowska I E – III miejsce, Nel Tyborska III a – III miejsce w konkursie poetyckiem o Laur Czerwonej Róży, organizowanym przez Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki
  • Madgalena Kurdziel II a – I miejsce w konkursie fotograficznym „Barwy morza” organizowanym przez szkołę „Conradinum”.
  • Alicja Jamroga I b i Dominika Firyn I f -wyróżnienia w międzynarodowym konkursie plastycznym „Przyroda w kolorach”
  • Paulina Sokólska II e – II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Witkacy i ja”, organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Słupsku
  • Julia Naczke I c – trzecie miejsce, Zuzanna Żółtowska I e – wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Witkacy i ja”, organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Słupsku
  • Maciej Miosnkowski i Marek Kochanowski z klasy III B –  I miejsce w Ogólnopolskim konkursie programistycznym hackathon HACK HEROES dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
  • Maria Banach, Anna Koczyk oraz Mikołaj Wszołek z I e, Maja Gawrońska z I d, Łucja Dylewicz, Szymon Greń oraz Mateusz Witkowski w II d – I miejsce w regionie w Odysei Umysłu
  • Maria Banach oraz Anna Koczyk z I e, Maja Gawrońska z I d, Łucja Dylewicz, Szymon Greń oraz Mateusz Witkowski w II d – I miejsce w Polsce w Odysei Umysłu
  • Maria Banach oraz Anna Koczyk z I e, Maja Gawrońska z I d, Łucja Dylewicz, Szymon Greń oraz Mateusz Witkowski w II dIV miejsce na świecie i tytuł laureata w międzynarodowym konkursie Odyssei of the Mind
  • Łucja Dylewicz II d, Justyna Dąbrowska II d, Beata Roman II f, Anna Koczyk I e, Piotr Wichowski II d, Piotr Witkowski II d – laureaci II edycji Maratonu Czytelniczego dla szkół ponadgimnazjalnych – ogólnopolskiego konkursu pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Gdańska
  • Kacper Krupa I c, Marta Buchajewicz I e, Maria Kopańska II F –  finaliści II edycji Maratonu Czytelniczego

Rok szkolny 2015/2016

  • Nel Tyborska –  I miejsce w fotograficznym konkursie ogólnopolskim „Granice Rzeczywistosci”. Wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Ptaki wodne”.
  • Michał Heppner – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Fizycznego WYGRAJ INDEKS
  • Katarzyna Janta, Julia Korona, Michalina Pryśko, Rita Ostrowska, Zuzanna Gawrońska – I miejsce w Polsce w Odysei Umysłu
  • Szymon Rać – II miejsce w VI edycji konkursu „Wiem na bank
  • Szymon Rać, Marek Kochanowski,  Adam Brünn, Dominik Grzegorzek, Franciszek Sobiech –   III miejsce drużynowo w VI edycji konkursu „Wiem na bank
  • Przemysław Kudełka i Krzysztof Krause –  finaliści w Ogólnopolskim Konkursie Zarządzania Firmą JA TITAN 2016
  • Bartosz Kąkol i Kajetan Dowda-Tchórzewski – III miejsce drużynowo w konkursie XX Jubileuszowych Zawodów Komputerowych Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Gdyni

Rok szkolny 2014/2015

  • Michał Heppner, 2b – wynik bardzo dobry, Maciej Łuczkowski – wyróżnienie w konkursie matematycznym ALFIK
  • Jacek Walaszek, Daniel Sylwestrowicz, Michał Sokólski, Kamil Pietrusiński, Joanna Dębicka  – pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie Mat2Tab 2015 w kategorii Junior.
  • Lidia Zajdzińska, 2b – III miejsce w VI Trójmiejskim Konkursie Języka Niemieckiego pod patronatem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku. Opiekun: pp. Ala Koman
  • Marta Żuchowska – I miejsce, Daniel Sylwestrowicz – II miejsceAgata Butkiewicz – III miejsce w konkursie języka angielskiego HIGH FIVE
  • Miłosz Gustawski – I miejsce w grze biznesowej SoBaTo
  • Nel Tyborska – laureatka Konkursu Literackiego w XX Pomorskim Festiwalu Poetyckim im. ks. Janusza St. Pasierba.
  • Nel Tyborska – pierwsza nagroda w konkursie fotograficznym „Było, nie minęło
  • Dominika Horn, 1 d- Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym z okazji 150 lecia urodzin Stefana Żeromskiego
  • Michalina Pryśko, Julita Formella, Maciej Siudek – III miejsce w finałach regionalnych konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości. Organizator: BCC
  • Adam Brunn, Franciszek Sobiech, Dominik Grzegorzek – wyróżnienie za najlepszą prezentację w finałach regionalnych konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości. Organizator: BCC
  • Anna Krzyżanowska, 3 c – wyróżnienie w konkursie plastycznym „Wiatr od morza” zorganizowanym z okazji 150 rocznicy urodzin Stefana Żeromskiego.
  • Anna Krzyżanowska, Lidia Zajdzińska, Barbara Boetcher- awans do II etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego „El Greco”

Rok szkolny 2013/2014

  • Andrzej Pomirski – I miejsce w województwie w konkursie English ACE. Opiekun: pp. Marzena Maj
  • Katarzyna Rink –  I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim w języku niemieckim. Opiekun: pp. Ala Koman
  • Marta Makowska, Marta Sadowska-Barankiewicz, Karol Prabucki –  wyróżnienie w V Wojewódzkim Kunkursie Czytelniczym „Gdańsk w literaturze”
  • Wiktoria Martysiewicz – II miejsce w VIII edycji konkursu Dyktando z Języka Rosyjskiego. Opiekun: pp. Joanna Szymczak-Kolarz
  • Anna Krzyżanowska –  wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Witkacy i ja”oraz wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Salwador Dali – paleta snów”
  • Lidia Zajdzińska  – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Witkacy i ja”, Opiekun: p. Krzysztof Rześniowiecki.
  • Agata Sznurkowska  –  II miejsce w Trójmiejskim konkursie fotografii artystycznej „Chrońmy przed czasem”
  • Piotr Płatkowski i Adam Duchnowski – I miejsce w konkursie  „ Z polską polityką na Ty”
  • Mikołaj Skraburski i Szymon Krawczuk –  II miejsce w konkursie  „ Z polską polityką na Ty”
  • Michał Heppner – wynik bardzo dobry w konkursie matematycznym Kangur. Opiekun pp. Marzena Węcławska
  • Paweł Belczak – wyróżnienie w konkursie matematycznym Kangur. Opiekun pp. Marzena Węcławska
  • Jakub Kozak – wyróżnienie w konkursie matematycznym Kangur. Opiekun pp. Marzena Węcławska
  • Mikołaj Skraburski – wyróżnienie w konkursie matematycznym Kangur. Opiekun pp. Jarosław Drzeżdżon
  • Maciej Łuczkowski  –  wyróżnienie w VIII  Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr, opiekun:  pp. Jacek Gawroński
  •  Andrzej Pomirski, Radomir Krawczykiewicz – III miejsce w XVIII Otwartych Zawodach Komputerowych Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Gdyni. Opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon
  • Joanna Wąs, Krzysztof Chutkiewicz, Jan Kibort, Krzysztof Górecki – I miejsce w konkurencji Lego Sumo w IV edycji turnieju robotów mobilnych Robomaticon 2014. Opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon

Rok szkolny 2012/2013

  • Michał Brzeziński – laureat Konkursu Chemicznego „Wygraj Indeks!” organizowanego przez Wydział chemiczny Politechniki Gdańskiej oraz Centrum Edukacji Nauczycieli
  • Agata Czaja – II miejsce w kat. film, Michał Zydek – II miejsce w kat. fotografia, Weronika Szczepańska – III miejsce w kat. grafika komputerowa w II Międzyszkolnym Konkursie na Grafikę Komputerową, Film i Fotografię – „Gdańsk – moje miasto”. Opiekun: pp. Jacek Gawroński
  • Marta Sadowska-Barankiewicz, Klaudia Butowska, Adam Sochan, Mikołaj Skraburski oraz Szymon Krawczuk – I miejsce w finale konkursu Euromania. Opiekun: pp. Małgorzata Bąk
  • Joanna Wąs, Krzysztof Chutkiewicz, Jan Kibort i Krzysztof Górecki – I miejsce w kategorii LegoSumo na Festiwalu Robotyki Robocomp w Krakowie. Opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon
  • Łukasz Dudziak – I miejsce, Piotr Gawroński – II miejsce – II Igrzyska Akademii Elektroniki, Telekomunikacj i Informatyki.Opiekun: pp. Jacek Gawroński
  • Piotr Płatkowski, Krzysztof Górecki, Mikołaj Skraburski, Anna Krzyżanowska, Marta Sadowska-Barankiewicz, Karol Węska, Krzysztof Chutkiewicz, Łukasz Wikariusz, Piotr Mazur, Adrianna Leżuchowska – wynik wyróżniający w konkursie matematycznym Kangur
  • Jakob Gruber –  I miejsce w finale III Trójmiejskiego Konkursu Języka Niemieckiego. Opiekun: pp. Anna Trzcińska
  • Bartosz Kaczmarski – II miejsce w 46. Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego VIII Konkursie Polonezów
  • Weronika Szczepańska – II miejsce w II Pomorskim Konkursie Piosenki Angielskiej „Crazy 80`s”
  • Marcin Świniarski – I miejsce na Mistrzostwach Polski w Tańcu Towarzyskim w kategorii Youth Latin

Rok szkolny 2011/2012

  • Magdalena Bielecka zdobyła I miejsce w III Trójmiejskim Konkusie Języka Niemieckiego, opiekun: pp. Ewa Gorycka.
  • Jakub Jakacki zdobył tytuł „taon” w konkursie fizycznym „Lwiątko„, opiekun: pp. Katarzyna Werel.
  • Katarzyna Ljosheim zdobyła I miejsce w konkursie z genetyki, opiekun: pp. Krystyna Nowacka.
  • Wojciech Radziszowski, Paweł Puzio i Maciej Langowski zostali wyróżnieni w II Ogólnopolskim Konkursie z Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych TIK?-TAK, opiekun: pp. Jacek Gawroński.
  • Wojciech Żółtowski i Piotr Gawroński zdobyli ex. III miejsce na I Igrzyskach Akademi ETI/PG, opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon.
  • Drużyna Los Makabros w składzie: Robert Miroszewski, Karolina Drobotowicz,  Kamila Kornacka, Michał Sosnowski i Adrian Szpakowki  zajęła I miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Robotyki TopboT 2012, opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon.
  • Drużyna Los Makabros w składzie: Robert Miroszewski, Karolina Drobotowicz, Michał Sosnowski, Adrian Szpakowki zajęła I miejsce w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Robotyki Robo Lions Arena w kategorii Open i w kategorii szkoły ponadgimnazjalne, opiekun: pp. Jarosław Drzeżdżon
  • Kolejna drużyna reprezentująca V LO, Józek Team w składzie: Rafał Gajewski, Krzysztof Rykaczewski, Wojciech Żółtowski, Grzegorz Grzybowski, zajęła III miejsce, natomiast drużuna PROb0t w składzie: Daniel Junka, Marek Neyman, Teoś Ledwoń, Jędrzej Kowalczys została nagrodzona za najlepszą konstrukcję w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Robotyki Robo Lions Arena, opiekun:    pp. Jarosław Drzeżdżon, pp. Jacek Gawroński.

Rok szkolny 2010/2011

  • Damian Zelewski – laureat konkursu „EUROPA-WIEDZA-KULTURA” organizowanego przez Biuro Jana Kozłowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego, Klub Europejski w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej. Opiekun: pp. Jerzy Majewski
  • Luiza Maliborska i Małgorzata Winniczuk – III miejsce w ogólnopolskim konkursie na krótką formę filmową promującą hasło: „Kultura się  liczy”
  • Alicja ParszutoEmilia Kałas i Agnieszka Sochan – II miejsce w grze strategicznej Przedsiębiorczość w terenie, organizowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza. Opiekun: pp. Małgorzata Bąk
  • „ProBot Team” (Daniel Junka i jego koledzy z gimnazjum) – I miejsce, „Roboty drogowe” (Robert Miroszewski, Michał Sosnowski,  Adrian Szpakowski) – II miejsce oraz „Józek Team” (Rafał Gajewski, Krzysztof Rykaczewski,  Wojciech Żółtowski ) III miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Robotyki Robo Lions Arena2011
  •  Jakub Byczkowski  – III miejsce w konkursie internetowym towarzyszącegoy wystawie „ARBORES VITAE – Ostatnia taka puszcza”
  • Marta Kręzel i Małgorzata Magdoń – laureatki w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Poetyckiej imienia Jacka Kaczmarskiego ”Rytmy nieskończoności”
  • Katarzyna Długokęcka i Patrycja Matolicz – laureatki w konkursie matematycznym Pomorskiego Konkursu Matematyczno-Fizycznego „Wygraj Indeks” organizowanego przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej
  • Marlena Dudkowska – I miejsce w XV edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim
  • Aleksandra Golec i Stanisław Wiloch – I miejsce w Nadbałtyckim Centrum Kultury odbył się „Wojewódzki konkurs z wiedzy o życiu i twórczości Czesława Miłosza”
  • Michał Śnieżko – wynik bardzo dobry,  Piotr DolatowskiJustyna DębickaJakub JakackiKarolina DrobotowiczPaulina TarasiukAdrian Szpakowski i Jaśmina Aftanas  wyróżnienie w konkursie matematycznym Kangur
  • Alicja GriffithsElpida EmmanouilidouAgnieszka SochanAlicja Parszuto i Paweł Łaz – I miejsce w konkursie Kreatywni dla Europy
  • Katarzyna LjosheimMagdalena MalinowskaAleksandra OlechnowiczMarta SzymańskaJustyna Kuchlin – I miejsce w XIX Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Gdańsku w etapie wojewódzkim.  Opiekun: pp. Aleksandra Nazar