Złoty medal w wioślarstwie Szymona Tomiaka

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Szymon Tomiak (3c) wraz ze swoim klubowym kolegą Jackiem Sobczakiem, zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w wioślarstwie w kategorii dwójki bez sternika. Zawody odbyły się w dniach 6-9 września br. w Poznaniu. Szymon od 4 lat jest zawodnikiem klubu AZS AWFiS Gdańsk gdzie trenuje wioślarstwo pod czujnym okiem trenera Andrzeja Petrykowskiego.
Zwycięstwo i złoty medal mają dla Szymona szczególne znaczenie. W roku 1986, 17 sierpnia Jego ojciec, Tomasz Tomiak również wywalczył złoty medal w tej samej konkurencji będąc młodym zawodnikiem w Płockim Towarzystwie Wioślarskim.
Niestety w sierpniu tego roku słynny sportowiec, a od 2012 roku dziekan wydziału Wychowania Fizycznego i profesor gdańskiej AWFiS Tomasz Tomiak, odszedł po długiej chorobie.

Warto przypomnieć, szczególnie młodszemu pokoleniu, że Tomasz Tomiak podczas igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku wraz z: Wojciechem Jankowskim, Jackiem Streichem, Maciejem Łasickim i sternikiem Michałem Cieślakiem zdobył brązowy medal.

Na początku lat 90-tych XX wieku był członkiem czwórki ze sternikiem, która należała do ścisłej światowej czołówki. W 1992 roku uhonorowany został tytułem Mistrza Sportu. W wioślarskiej kolekcji posiadał blisko 20 złotych medali mistrzostw Polski seniorów. Po zakończeniu kariery, od 1996 roku pełnił rolę trenera.
Jesteśmy przekonani, że tato Szymona z dumą spogląda „z góry” na sukcesy swojego syna.
W poście wykorzystane zostały zdjęcia z prywatnego archiwum Szymona z Jego tatą i dwa medale – tegoroczny Szymona i wspomniany medal Jego taty z roku 1986.


Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszego ucznia.
Na pewno będziemy wspierać młodego sportowca, by nadal tak wspaniale godził naukę w V LO ze swoją sportową pasją.

Link do artykułu:
https://sport.trojmiasto.pl/Zmarl-prof-AWFiS-Tomasz-Tomiak-n147996.html