Za sterem V LO od 2021 roku

Z nieskrywaną przyjemnością informujemy, że od 1 września 2021 roku za koło sterowe V LO w Gdańsku chwyciły Pani Dyrektor Małgorzata Bąk oraz Pani Wicedyrektor Monika Kulesza-Cisiak. Pani Dyrektor do końca roku szkolnego 2020/2021 pełniła obowiązki nauczycielki języka niemieckiego oraz ekonomii w praktyce, była opiekunem Samorządu Uczniowskiego, uczniów biorących udział w licznych konkursach oraz przewodniczyła pracom wielu zespołów zadaniowych. Pani Wicedyrektor dała się poznać między innymi jako wspaniały biolog i wychowawca. 

Oficjalne powitanie nowej Dyrekcji V LO oraz podziękowanie za 15 i 16 lat efektywnej pracy Pani Dyrektor Elżbiecie Piszczek i Pani Wicedyrektor Joannie Szymczak-Kolarz nastąpiło na sierpniowej podsumowującej rok szkolny 2021/2021 radzie pedagogicznej. Za dobre lata wypada odwdzięczyć się w sposób szczególny, dlatego obie Panie Dyrektor otrzymały od Piątki prezent nietypowy – bezterminowe bilety na Złoty Pociąg do V LO w Gdańsku Oliwie.  Mamy nadzieję, że będą jak najczęściej korzystać.

Przez półtorej dekady Piątka kipiała od wydarzeń, cieszyła się z sukcesów uczniów i słynęła z dobrej atmosfery. Tą pozytywną energią Piątka emanuje od wielu dekad, a kolejni Dyrektorzy niestrudzenie stoją także na straży wielu innych wartości. Nie wątpimy, że kolejne lata będą wypełnione podobną energią, a także pełne kreatywności i konsekwencji w dążeniu do celu.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że nasz nowy Kapitan, Pani Dyrektor Małgorzata Bąk jest córką Dyrektora V LO pełniącego obowiązki w latach 1990-2006, Pani Teresy Głuszczak, nauczycielki fizyki. 

I jak tu zaprzeczyć, że V LO łączy pokolenia?!