Złote dwa medale Odysei Umysłu dla V LO

Ostatni weekend był bardzo kreatywny, emocjonujący i pełen niespodzianek. W dniach 15-16 kwietnia  odbyły się w Pomorskim Parku Naukowo -Technologicznym Gdynia i Polsat Plus Arena Gdynia ogólnopolskie Finały Odysei Umysłu w których 2 Drużyny z V LO zostały Mistrzami Polski i były najbardziej kreatywne w problemie 3 grupa 3 “Twoja Troja” oraz problemie 4 grupa 3 “W poszukiwaniu struktury”. Dwie drużyny z V LO w Gdańsku okazały się najlepsze w problemie 3 i w problemie 4 w grupie 3 zdobywając szansę na udział w światowych Finałach w USA.

Drużyna “W poszukiwaniu struktury”: Małgorzata Kwaśniewska 3b, Szymon Daraszkiewicz 2b, Kuba Kowalski 3b, Katarzyna Dałek 3b, Jędrzej Ćwikliński 2b, Marta Dałek, Stefan Frąckowski 2b.

Drużyna “Twoja Troja” : Bolesław Jacaszek 1a, Mateusz Stencel 1a, Zuzanna Gilla 1d, Antonina Stalmirska 1c, Maksymilian Bartusch 1c, Jakub Szlas 1b.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę, niesamowitą energię, wielką kreatywność, pracę zespołową, za cudowne zachowanie i niezapomniane chwile oraz godne reprezentowanie szkoły.

Trenerkami drużyn były: p. Marta Kulka i p. Aleksandra Nazar.