Brązowy medal dla siatkarek V LO w siatkówce plażowej

Siatkówka plażowa to ostatnia dyscyplina sportu w harmonogramie rozgrywek 2022/23 gdańskiej Licealiady, która kończy tegoroczną, sportową rywalizację w ramach Mistrzostw Gdańska Szkół Ponadpodstawowych.
Cieszymy się, że możemy pochwalić się, na koniec sportowych zmagań, medalem w tej dyscyplinie sportu. 
We wtorek 30 maja 2023 r. na podium turnieju siatkówki plażowej stanęły nasze dziewczęta w składzie: Zuzanna Śliwiak (2a), Zosia Litwic (1d)  i Amelia Fiodorowicz (1d). Reprezentantki V LO wywalczyły brązowy medal! Zawody odbyły się na boiskach plażowych Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej.
Warto dodać, że rozgrywki odbyły się systemem brazylijskim. 
Walka o wejście do finału była bardzo wyrównana i zacięta. Nasze zawodniczki stoczyły wyrównany “bój” z reprezentantkami IV LO w Gdańsku w którym po dwóch pierwszych setach było 1:1 i dopiero tie-break rozstrzygnął wynik meczu. Pomimo, że przez moment dziewczęta prowadziły w decydującym secie, to jednak chwila dekoncentracji wystarczyła i być może brak szczęścia, by w efekcie ulec przeciwniczkom i różnicą wymaganych dwóch punktów przewagi, przegrać o wejście do finału turnieju.
Jednak doświadczenie naszych zawodniczek i niewątpliwie umiejętność szybkiego podnoszenia się po porażce, sprawiły, że już kilka minut później z sukcesem siatkarki pokonały kolejne rywalki. Mecz o III miejsce poszedł zdecydowanie po myśli naszych dziewcząt i w pięknym stylu dwoma wygranymi setami i ze sporą przewagą, dziewczęta zapewniły sobie miejsce na podium.
Nasze zawodniczki w całym turnieju prezentowały świetną formę i techniczne umiejętności, które na co dzień zdobywają podczas klubowych treningów.
Wyjątkowo, w zastępstwie za trenerkę i na co dzień opiekunkę siatkarek panią prof. Dominikę Zielińską, drużyną opiekowała się pani prof. Aneta Lechman.
Atmosfera i organizacja siatkówki plażowej były z całą pewnością nowym i bardzo ciekawym doświadczeniem dla nauczycielki.
Pani prof. Lechman bardzo dziękuje reprezentacji dziewcząt w siatkówce plażowej za przesympatyczną współpracę, możliwość przeprowadzenia drużyny przez turniej oraz za tymczasowe przyjęcie w poczet siatkarskiego teamu 😉 
W czasie kiedy trwał turniej siatkówki plażowej, pani prof. Dominika Zielińska organizowała turniej szachowy w auli V LO. O czym możecie poczytać w innym poście na naszej stronie.
Cieszymy się, że młodzież V LO chętnie bierze udział we wszystkich sportowych wydarzeniach. Nie martwi nas nawet gdy odbywają się one jednego dnia. To dla nas czysta przyjemność pracować przy sportowych eventach z uczniami Piątki.
W środę 31 maja trzymajcie jeszcze kciuki za naszych siatkarzy.

Zawsze chętny do sportowej rywalizacji i pracy
Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego V LO w Gdańsku