Zbiórka na gdańskie schronisko Promyk

W miniony piątek 10 listopada 2023 r. na parterze szkolnego korytarza pojawiły się stoły zastawione smakowitymi ciastami. Przedstawiciele klasy 3 a sprzedawali wypieki (tu z całego serca dziękujemy zdolnym i pracowitym cukiernikom, którzy je podarowali na kiermasz), by wesprzeć gdańskie zwierzęta zamieszkujące schronisko Promyk. Kiermasz słodkości poprzedziła zbiórka potrzebnych czworonogom rzeczy, zgodnie z wytycznymi schroniska. Prace organizacyjne uczniów koordynowała niezastąpiona wychowawczyni, pp. Ewa Gorycka. Uczniowie zachęcali również do oddawania głosów za złotówkę w konkursie “Łap dotacje na organizacje” na Gdańską Fundację Pomocy Zwierzętom Koty Spod Bloku wspieraną przez szkolną bibliotekę. Dziękujemy za każdy Wasz oddany głos, który można oddać do 6 grudnia.

A oto i relacja pp. Dominiki Wiśniewskiej – inicjatorki zbiórki:

“10 listopada braliśmy udział w inicjatywie „Godzina dla Gdańska”, podczas której wolontariusze podejmują działania na rzecz innych, realizując jedną prostą ideę: Każdy z nas może zrobić coś dobrego, w dużej czy małej skali, co wpłynie pozytywnie na życie innych i zmieni nasze otoczenie na lepsze.

W ramach inicjatywy klasa 3a zorganizowała w szkole kiermasz słodkich wypieków, podczas którego udało się zebrać ponad 700zł.  Za pieniądze zebrane podczas akcji zostaną zakupione specjalistyczne karmy dla Schroniska dla Zwierząt PROMYK w Gdańsku. Kiermasz poprzedzony był zbiórką najbardziej potrzebnych rzeczy dla czworonogów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.”

Bardzo wszystkim dziękujemy za zaangażowanie: Organizatorom na czele z obiema paniami profesor Dominiką Wiśniewską oraz Ewą Gorycką, Darczyńcom, Autorom plakatów, Piekącym, Sprzedającym i kupującym.