Srebrna sztafeta i medaliści Mistrzostw Gdańska w Lekkiej Atletyce 2024

Posypały się medale podczas tegorocznych zawodów w lekkiej atletyce. Choć pogoda nie rozpieszczała, nie zabrakło energii, ani zapału wśród naszych zawodników i zawodniczek.
We wtorek 23 kwietnia br. na stadionie GOKF odbyła się gdańska Licealiada. Nasi zawodnicy biegali, skakali, rzucali i żadne zimno, ani pochmurne niebo nie odebrało im determinacji i woli walki. Wszyscy spisali się na medal. Nie każdemu udało się stanąć na podium, ale każdy walczył jak lew.

Cały nasz team zebrał cenne punkty do klasyfikacji generalnej, a więc wszyscy wygrali.
Zawody rozpoczęły się od biegów na 100m. Do finału 100m dostali się Michał Czerwiński (4d) i Jagna Dąbrowska (1a). Konkurencja była mocna, ale Michałowi udało się wywalczyć III miejsce i tym samy zdobył pierwszy tego dnia medal – brązowy. W tym samym czasie odbywały się konkurencje: skok w dal i rzut oszczepem. W skoku w dal na najwyższym stopniu podium stanęła Zosia Chrupek, która powtórkę do matury będzie miała w towarzystwie złotego krążka.
W konkurencji rzut oszczepem reprezentowali nas: Margareta Kąkol (4e), Zosia Urban (1a), Karol Krygier (4c) i Jakub Borejko (1b). Choć nie udało się nikomu stanąć na podium, to jako szkoła, w której patronem obiektów sportowych jest słynny oszczepnik Janusz Sidło, możemy być dumni z naszych zawodników i zawodniczek. Margareta była tak bardzo niezadowolona ze swojego wyniku w oszczepie, że już chwilę później zrekompensowała sobie niedosyt i wywalczyła złoto w pchnięciu kulą. Kiedy inni rzucali i skakali, w biegu na 400m Julia Bober (3d) wywalczyła brązowy medal i tym samym dorzuciła trzeci krążek do koszyczka VLO.

Zawody zakończyły się królową lekkiej atletyki czyli sztafetą 4x100m. Obie sztafety dziewczęta i chłopcy walczyły wspaniale. Po ostrej rywalizacji reprezentacja chłopców wywalczyła srebrny medal. Sztafeta biegła w kolejności zmian w następującym składzie: Michał Czerwiński (4d), Patryk Połubok (2d), Jakub Borejko (1b), a finish należał do jednego z multisportowców Piątki, Kamila Ellwardta (4c).

Sztafeta dziewcząt w kolejności zmian: Julia Bober (3d), Marta Gusmann (2a), Natalia Gołębiowska (1c) i Margareta Kąkol (4e) uplasowała się tuż za podium na IV miejscu.

Wszystkim naszym zawodnikom i zawodniczkom dziękujemy za wspaniałą postawę na stadionie, świetną atmosferę i godne reprezentowanie V LO.
Szczególne podziękowania kierujemy do naszych tegorocznych maturzystów: Zosi Chrupek (4d), Margarety Kąkol (4e), Michała Czerwińskiego (4d), Mikołaja Tredera (4d), Karola Krygiera (4c), Kamila Ellwardta (4c) oraz Macieja Śliwiaka (4a), którzy po raz ostatni reprezentowali V LO w Mistrzostwach Gdańska w Lekkiej Atletyce.
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie przez cztery lata szkolnej wędrówki, za to, że zawsze mogliśmy na Was liczyć. Dziękujemy za promocję sportu i stworzenie szkolnego, sportowego team’u V-go LO. Gratulujemy wszystkich sportowych sukcesów, które były Waszym udziałem w latach 2020-2024.
Trzymamy teraz kciuki za jak najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym i dalsze sukcesy.

Na stadion na koniec zawodów przybył nasz inny sportowiec i również maturzysta Wojtkowi Goć (4c), najwyraźniej stęskniony za sportową rywalizacją, zarezerwował sobie miejsce na zdjęciu 😉 Przed nami jeszcze bowling, wyścigi smoczych łodzi i siatkówka plażowa, a więc po maturze będzie jeszcze okazja na starty …

Za moc na stadionie i wspaniałą, sportową atmosferę dziękuje ZNWF
Aneta Lechman, Aleksandra Nazar, Izabela Wójcik, Dominika Zielińska

Poniżej pełny skład Reprezentacji V LO w Lekkiej Atletyce 2024:

Dziewczęta

100m
Zofia Wysocka (1c)
Jagna Dąbrowska (1a)                                   
400m
Julia Bober (3d) brązowy medal
Natalia Gołębiowska (1c)
800m
Alicja Dudij (1c)
Lena Korytowska (1d)     
Skok w dal
Zofia Chrupek (4d) złoty medal
Konstancja Bystron (3a)
Julia Maraszek (2e)
Marta Gusmann (2a)
Skok wzwyż
konkurencja odwołana z powodu pogody
Pchnięcie kulą
Margareta Kąkol (4e) złoty medal   
Oliwia Kreja (2a)
Rzut oszczepem
Margareta Kąkol (4e)
Zosia Urban (1a) 
Sztafeta 4x100m IV miejsce
1 zmiana: Julia Bober (3d)
2 zmiana: Marta Gusmann (2a)
3 zmiana: Natalia Gołębiowska (1c)
4 zmiana: Margareta Kąkol (4e)

Chłopcy

100m
Michał Czerwiński  (4d) – brązowy medal
Patryk Połubok (2d) 
400m
Maciej Śliwiak (4a)
Łukasz Spychała (1b)
1500m
Jacek Gołaszewski (1b)
Krzysztof Wilejkis (1b)
Skok w dal
Mikołaj Treder (4d)
Kamil Ellwardt (4c)
Patryk Połubok (2d) 
Łukasz Spychała (1b)
Skok wzwyż
konkurencja odwołana z powodu pogody
Pchnięcie kulą
Maksymilian Toczek (4d)
Jakub Borejko (1b)
Rzut oszczepem
Karol Krygier (4c)
Jakub Borejko (1b)
Sztafeta 4x100m srebrny medal
1 zmiana: Michał Czerwiński (4d)
2 zmiana: Patryk Połubok (2d)
3 zmiana: Jakub Borejko (1b)
4 zmiana: Kamil Ellwardt (4c)